Spotify, CarPlay Uygulaması İçin Sonsuz Oynatma Listesi Özelliğinin Beta Testine Başladı

Spotify, CarPlay uygulaması için yeni özellikleri test etmeye devam ediyor. Yeni “Şarkı Radyosuna Git” işlevi ile Spotify’ın CarPlay kullanıcıları, çalınan mevcut şarkıya benzer uzun bir şarkı listesi oluşturabilir. 8 bit tarafından bildirildiği üzere bu özellik Spotify’ın CarPlay uygulamasındaki Şu An Çalınan ekranında ilk kez görüntüleniyor.

Apple Music’in iOS 14’te sunulan ve dinlediğinizle ilgili şarkıları çalan Otomatik Oynatma özelliğine benzese de Spotify’ın “Go to Song Radio” nun önemli bir farkı var: “Go to Song Radio” düğmesine her bastığınızda CarPlay’de bir şarkı dinlerken, dinlediğiniz müzikle ilgili yeni bir çalma listesi başlatır.

Spotify’ın algoritması, bu özelliğin ardında yatan şeydir ve kullanıcılara tam olarak istediklerini vermeyi vaat ediyor. “Şarkı Radyosuna Git” özelliği hala test ediliyor, bu nedenle yalnızca Spotify’ın beta programındaki kişiler deneyebilir ve Spotify’ın TestFlight beta sürümü şu anda dolu. İşlevin, Spotify’ın CarPlay uygulamasına resmi bir güncelleme olarak ne zaman geleceği belli değil.

Son zamanlarda, ses akışı hizmeti, uygulamasının CarPlay sürümünde şarkıları sıraya koyma özelliğini başlattı. CarPlay uygulamasının yanı sıra Spotify, diğer uygulamalarında da güncellemeler yapıyor. Geçen yıl Apple Watch ve iOS 14.5 için yayınlanan akış hizmeti, Spotify’ı ana Müzik uygulaması olarak ayarlama olanağını getirecek.

Geçen ay düzenlenen sanal bir etkinlikte Spotify, cihazınıza CD kalitesinde ve kayıpsız ses formatında müzik sunacak olan hizmetinin HiFi katman aboneliğini de duyurdu. Spotify, ücretli abonelerinde yıldan yıla% 24 artışla prim katmanı için ödeme yaparak 155 milyona ulaştı.

Son olarak Spotify, önümüzdeki aylarda sanatçılar ve kullanıcılar için anketler ve Soru-Cevap işlevselliği, podcast’lerde video desteği, metni podcast’lere dönüştürmek için WordPress ile ortaklık ve çok daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi başka yeni özellik ve araç vaat etti.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!