Sony Airpeak S1 Drone Tanıtıldı; İşte Detayları

Drone’lar, video ve film içeriği oluşturma işinde olmazsa olmazlar haline geldi ve şimdi Sony Electronics, Airpeak drone serisi ile drone oyununa giriyor. Airpeak S1, Sony‘nin tam boyutlu aynasız değiştirilebilir lensli Alpha kamerayla donatılabilen dünyanın en küçük drone’u olduğunu ve yaratıcı olanaklarla dolu yeni bir dünyanın kapılarını açtığını söylüyor.

Sony Electronics Görüntüleme Çözümleri Başkan Yardımcısı Yang Cheng, “Sony, Airpeak S1 ile yeni drone işimizi başlatmaktan heyecan duyuyor” diyor. “Son derece kompakt bir boyutu Sony’nin en gelişmiş görüntüleme, algılama, yapay zeka ve robotik teknolojilerinden bazılarıyla birleştiren S1, içerik oluşturucuların, hikaye anlatıcılarının ve ticari profesyonellerin daha önce hiç yakalayamadıklarını yakalamalarına olanak sağlayacak.”

Yeni drone, özel bir motor, pervane, kontrol sistemi ve algılama teknolojisi kullanarak, 44,7 mph’ye kadar rüzgarlarda çok kararlı rüzgar direnci ve maksimum 55 derece eğim açısı ile son derece yüksek hızlarda (55 mph’ye kadar) uçmasına izin veriyor ( bir örnek BURADA görüntülenebilir). Ek olarak, Airpeak S1, yüksek kaliteli hava görüntülerinin üretimini destekleyebilen ve uçağı özgürce kontrol edebilen gelişmiş bir uzaktan kumandaya sahiptir. Ayrıca engel algılama, algılama yoluyla otomatik uçuş kontrolü ve uçağın bulut yönetimi ve uçuş bilgileri aracılığıyla artırılmış güvenlik içerir.

Sony‘nin görüntü sensörleriyle donatılmış stereo kameralar, uçağın beş konumuna (ön, arka, sol, sağ, alt) kurulur. Kamera verilerini yüksek hızda ve düşük güç tüketimi ile işleyen Sony’nin Görüş Algılama İşlemcisi ve tescilli algoritmalar, uçağın uzamsal konumunu ve yönünü gerçek zamanlı olarak doğru bir şekilde tahmin etmek için kullanılır ve GNSS’nin (Küresel Navigasyon Uydu Sistemi) olduğu ortamlarda bile istikrarlı uçuş sağlar. kapalı veya köprü altı gibi alımlar engellenebilir. Airpeak S1 ayrıca, tahrik cihazını optimize etmek için IMU (Atalet Ölçüm Birimi), yön, barometrik basınç ve kızılötesi menzil gibi tüm sensör bilgilerini entegre eden benzersiz bir yüksek performanslı uçuş kontrol sistemi ile donatılmıştır.

Airpeak S1, engel frenleme işlevini etkinleştirmek için Çok yönlü sensörler kullanır. Ön, arka, sol ve sağ stereo kameralar ve üste monte edilen kızılötesi mesafe bulma sensörü, uçağın çevresindeki engelleri algılayarak, uçağın davranışına ve çevre koşullarına göre uçağın otomatik olarak yavaşlayıp durmasını sağlar.
Çoklu Kamera ve Lens Varyasyonları

Kullanıcılar, film yapım ufuklarını genişletmek için istedikleri uygulama için doğru Alpha sistemini seçme esnekliğine sahiptir. Airpeak S1, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli kamera gövdeleriyle uyumludur: Bastırılmış gürültüyle yüksek tanımlama yeteneği için Alpha 7S serisi ve FX3, ultra yüksek çözünürlük için Alpha 7R serisi ve bozulma olmayan görüntüler için Alpha 9 serisi ve diğerleri . 8K çekim yapabilen Alpha 1 de uyumlu.

Yeni profesyonel drone, uçağı, vericiyi, kamerayı ve gimbal’ı entegre eden ve operatörün uçuş mesafesi ve kalan pil gücü gibi durum bilgilerini izlemesine ve çeşitli işlemleri ve ayarları değiştirmesine olanak tanıyan iOS ve iPadOS uyumlu bir uygulama olan “Airpeak Flight”ı içeriyor. ekranda. Şu anda Android veya diğer iOS olmayan cihazları desteklememektedir.

Airpeak S1 ayrıca, bir kullanıcının drone’u çalıştırabilmesi için bir ikili çalışma modu içerirken, başka bir kullanıcı, karmaşık sahnelerde bile aynı görüntüyü kontrol ederken, gimbal ve kamerayı aynı anda çalıştırabilir. Uzaktan kumandadan eğilerek çalıştırılabilen FPV (First Person View) kamerası, uçağın burnuna monte edilmiş olup, operatörün uçağın yönünü ve seyir yönünü kontrol etmesi açısından faydalıdır.
Otomatik Uçuş ile Yüksek Verimli İş Akışı

Yeni drone, operatörün ekipmanı yönetmesine, uçuş planları oluşturmasına ve uçuş günlüklerini yönetmesine olanak tanıyan bir web uygulaması olan “Airpeak Base”i içeriyor. Ekipman yönetiminde, kullanılan ekipmanlara ait bilgiler uçuş loguna göre otomatik olarak listelenmekte ve yönetilmektedir. Bu, operatörün sahaya gitmeden önce uçağın durumunu kontrol etmesine ve setteki sorunları en aza indirmesine olanak tanır.

Airpeak Base ile operatör, gelişmiş uçuş planları oluşturabilir ve uçağı, sanki drone havada kurulu raylar üzerindeymiş gibi, aynı rota boyunca tekrar tekrar uçurabilir. Zaman çizelgesi boyunca uçağın konumunu (enlem, boylam ve yükseklik) ve hızını ayarlayabilir ve gimbalin yönünü ve video veya hareketsiz görüntü çekiminin zamanlamasını belirleyebilir. Ayrıca harita üzerinde düzgün eğriler çizebilir. Reprodüksiyon uçuşu, uçuş rotası, gimbal ve kamera hareketlerini geçmişte uçmuş uçuş kayıtlarına dayalı olarak yeniden üreten otomatik bir uçuş işlevidir.

Günlükler dahil tüm uçak bilgileri, mobil uygulama Airpeak Flight aracılığıyla buluta yüklenebilir. Airpeak Base, kullanıcıların uçağın durumunu kontrol etmelerini sağlar ve gerekirse bildirim sağlayabilir. Kullanıcılar, yönetilen tüm uçakların durumunu uçuştan önce tek bir yerden yönetebilir. Seyir defteri ekranından geçmiş uçuş logları görüntülenebilir ve uçuş sırasındaki hatalar gibi detaylar da incelenebilir.

Yeni Airpeak S1’in önerilen perakende fiyatı yaklaşık 9.000,00 ABD Dolarıdır ve iki (2) çift pervane, bir uzaktan kumanda, iki (2) pil ve bir pil şarj cihazı ile birlikte gönderilecektir. Airpeak S1 için özel olarak yapılmış bir üçüncü taraf gimbal ayrı olarak satılacak. Airpeak S1 ön sipariş için hazır olacak ve 2021 sonbaharında müşterilere gönderilecek. Airpeak S1 Japonya’da üretildi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!