Snapchat, TikTok Benzeri Düet Özelliğini Test Ediyor

Snapchat, kullanıcıların Snap‘larını yeniden düzenlemelerine izin veren TikTok‘tan ilham alan başka bir özelliği test ediyor. TikTok’un iki kullanıcının videoları kaydedip farklı formatlarda yan yana yerleştirebildiği ‘Düet’ özelliğine benzer.

Yeni Snapchat özelliği, Twitter‘da “Remix” in ekran görüntülerini paylaşan Alessandro Paluzzi tarafından fark edildi. Mevcut teste bağlı olarak, Snapchat kullanıcıları bir arkadaş hikayesine remikslenmiş bir Snap ile cevap verebilir. Snap‘i bildirme veya gönderme seçeneklerine sahip menüde ‘Remix Snap‘ seçeneği belirir. Kullanıcılar remiks seçeneğini seçtikten sonra Snap‘lerini kaydetmeleri için bir ekran sunulacak.

Kullanıcıların Snap‘ları üste ve alta veya yan yana yerleştirmeleri için farklı düzen seçenekleri vardır. Ayrıca bir Snap‘i arka plan görüntüsü olarak ve diğerini daha küçük bir pencereye karşı yerleştirebilirler. Kaydedilen Snap, orijinal olanla birlikte oynatılacaktır. Bu, TikTok‘un Duet ile sunduklarına çok benziyor ve Instagram da şaşırtıcı olmayan bir şekilde kopyalanmış bir şey.

Snapchat ayrıca, kullanıcıların Snap‘larını yeniden düzenleyebilecek ve paylaşabilecek arkadaşlarını veya diğer kişileri etiketlemesine de izin veriyor. Snap, TechCrunch‘a bu özelliğin harici olarak test edildiğini doğruladı, ancak resmi olarak ne zaman piyasaya sürüleceğine dair bir bilgi yok. Şu an itibariyle Snap‘i yeniden karıştırmak yalnızca hikaye yanıtlarıyla mümkün. Snapchat’in TikTok rakibi özelliği olan ‘Gündem’de de kullanıma sunulması bekleniyor. Geçen yıl ve yakın zamanda Hindistan’da lanse edilen Spotlight, kullanıcıların dikey kaydırmalı feed tasarımında görünen 60 saniyeye kadar uzun videolar yüklemelerine olanak tanıyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!