Signal, Yeni Kripto Para Birimi Ödemeleri Özelliğini Test Ediyor

Wired‘e göre, şifrelenmiş iletişim uygulaması Signal, bazı kullanıcılarının MobileCoin ile birbirlerine para gönderme yeteneğini sunmaya başlıyor.

Signal‘deki kripto para birimi ödemeleri, ilk olarak yalnızca Birleşik Krallık‘ta iOS ve Android uygulamalarını kullanan kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Facebook ve WhatsApp‘ın yaptıklarından farklı olarak Signal, kripto para birimi MobileCoin için entegre destek ekleyerek Apple‘ın Apple Pay Cash ile yaptığından bir adım daha ileri gidiyor.

Signal‘in yaratıcısı Moxie Marlinspike, Wired‘a bir röportajda “Signal üzerinden iletişim kurmanın nasıl bir his olduğunu, diğer iletişim platformlarına kıyasla izlenmediğini veya dinlenmediğini bilerek hissedilir bir fark var” dedi. “Sadece Signal üzerinden terapistinizle konuştuğunuzda değil, aynı zamanda terapistinize Signal üzerinden seans için ödeme yaptığınızda da bunu hissedebileceğiniz bir dünyaya gelmek istiyorum.”

Wired, bir kullanıcı bir banka kurumundan para göndermek yerine Bitcoin‘e odaklansa bile takip edilmesinin hala mümkün olduğunu ve bu nedenle Signal‘in blockchain kullanarak “gizlilik paralarına” atladığını açıklıyor. Signal‘in CEO’su ayrıca, MobileCoin‘in “mobil cihazlarda en sorunsuz kullanıcı deneyimine sahip olduğunu, telefonda çok az depolama alanı gerektirdiğini ve işlemlerin onaylanması için yalnızca saniyelere ihtiyaç duyduğunu” söyledi.

“Bununla pek çok paralellik görüyorum. Özel ödemeler icat etmiyoruz… Gizliliği koruyan kripto para birimleri yıllardır var oldu ve var olmaya devam edecek. Marlinspike, “Yaptığımız şey, bunu sıradan insanlar için erişilebilir hale getirmeye çalışmanın bir parçası,” diyor.

Bu özellik bugün Birleşik Krallık kullanıcıları için kullanıma sunulmaya başlayacak olsa da, Signal‘in masaüstü uygulaması da dahil olmak üzere herkesin kullanımına ne zaman sunacağı hala belirsiz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!