Signal Uygulaması Mesajların Gönderilmesinde Sorun Yaşıyor

Güvenli mesajlaşma uygulaması Signal’de mesaj göndermede sorun yaşıyorsanız, bunun nedeni şirketin Cuma günü uygulamayı etkilediğini söylediği teknik zorluklar olabilir.

Signal güvenli ve şifreli video, ses ve metin iletişimine izin verir, ancak kullanıcılar gönderilemeyen mesajlarla karşılandı. Signal, “hizmeti olabildiğince çabuk geri yükleyeceği” sözüyle resmi Twitter hesabında sorunu doğruladı.

Geçtiğimiz hafta Signal, Tesla CEO’su Elon Musk’ın tavsiyesi ve kullanıcıları Facebook’un sahip olduğu mesajlaşmadan uzaklaştırmış olabilecek yeni bir WhatsApp gizlilik politikasının ardından uygulamasında bir artış olduğunu bildirdi.

Signal saatlerinden kesintiye giden bir tweet, talebi karşılamaya çalışmak için aktif olarak sunucular eklemesine rağmen, şirketin hala beklenenden daha fazla etkinlik gördüğünü söylüyor. Şirket, “Bu hafta her gün rekor bir hızla yeni sunucular ve ekstra kapasite ekliyoruz” diye yazıyor şirket, “ancak bugün en iyimser tahminlerimizi bile aştı. Milyonlarca yeni kullanıcı, gizliliğin önemli olduğu bir mesaj gönderiyor. “

 

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!