Shazam Yakında iPhone’larda Uygulama Klibi Olarak Sunulacak

Apple, Shazam‘ı kullanarak şarkıları tanımayı kolaylaştıracak. Apple, iOS 14.2’de Shazam‘ı iPhone’un Kontrol Merkezine entegre etti, böylece kullanıcılar şarkı bulma aracına kolayca erişebilir. Şimdi Shazam‘ı iOS 14.6‘da bir Uygulama Klibi olarak test ediyor. Uygulama Klipleri, kullanıcılara tam sürümü indirmek zorunda kalmadan uygulama deneyimi sunar.

Şu anda, iPhone‘un Kontrol Merkezi’nden Shazam simgesine dokunmak sizi bir web sitesine götürür. 9to5Mac‘in bildirdiğine göre, yeni Uygulama Klibi ile Shazam artık iPhone’da yerel bir uygulama olarak görünecek. iOS 14.6‘daki Shazam Uygulama Klibi, şarkı ayrıntılarını, şarkı sözlerine erişimi, Apple Music‘te çalmayı ve ayrıca şarkıyı diğer uygulamalarla paylaşma seçeneğini gösterir. Apple ayrıca Shazam‘ın tam sürümünü Uygulama Klipsinin kendisinden indirme seçeneği de gösterir.

Shazam bir uygulama olarak mevcuttur ve kullanıcılar bunu iPhone‘larına indirebilir. Ancak iPhone’un Kontrol Merkezindeki Shazam aracıyla Apple, kullanıcılara şarkıları bulmaları ve keşfetmeleri için daha kolay bir yol sağladı. Uygulama Klibi olarak Shazam ile deneyim daha sezgisel olacak ve görsel olarak kesinlikle daha çekici olacaktır. Uygulama Klibi, Shazam‘ın tüm önemli özelliklerini indirmeye gerek kalmadan kullanmayı mümkün kılar. Apple Music‘e abone olduysanız, Shazam’ın şarkılarının otomatik olarak kitaplığınıza eklenmesi daha da iyidir.

Bu özellik şu anda yalnızca geliştiriciler ve beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilen iOS 14.6 beta sürümünde test aşamasındadır. Apple‘ın iOS 14.6‘yı ne zaman halka açıklayacağına dair bir bilgi yok, ancak bunun yakında gerçekleşmesi bekleniyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!