Samsung’un Yaklaşan iPhone 13 Pro Modelleri için 120Hz Ekran Üretimine Başladığı Bildirildi

Elec‘ten yeni bir rapora göre Samsung, 120 Hz’lik yüksek yenileme hızını destekleyecek olan iPhone 13 Pro ve ‌iPhone 13‌ Pro Max için LTPO ekran üretimine başlarken, LG, 2021 iPhone serisinin alt uç modelleri için LTPS ekran üretimine başladı.

Apple‘ın ilk kez 2017 iPad Pro‘da piyasaya sürülen ProMotion teknolojisini bu yıl iPhone 12 serisine tanıtacağı söylentileri yaygındı. ProMotion, ekranın mevcut maksimum 60Hz’e kıyasla 120Hz’lik daha yüksek bir yenileme hızına sahip olmasını sağlar. Ancak, 2020 ‌iPhone‌ lansmanına kadar çıkan söylentilere rağmen Apple, iPhone’lar için 120Hz ekran eklememeye karar verdi.

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre, bu yılın ikinci yarısında beklenen ‌iPhone 13‌‘e bakıldığında Apple, serinin en üst düzey modelleri için 120Hz’lik bir ekran sunmayı planlıyor.

Elec, Samsung ve LG‘nin, Apple‘ın emriyle, yaklaşmakta olan “iPhone” serisi için bağımsız olarak OLED üretimine başladıklarını bildirdi. Geçen yılki küresel sağlık krizi nedeniyle, ‌iPhone 12‌ ciddi şekilde ertelendi ve Apple, 2021 iPhone’lar için olası gecikmeleri azaltmak istiyor.

Bu, geçen yılki ‌iPhone 12‌’den bir ay daha hızlı. Apple, COVID-19 pandemisinden gelen telefonlar için bileşen tedarikindeki sorunlar nedeniyle ‌iPhone 12‌‘yi normalden daha geç piyasaya sürdü.

Samsung Display, ay ortasında ‌iPhone 13‌’te kullanılacak OLED panellerin üretimine başladı. Konuyla ilgili doğrudan bilgisi olan kişiler, LG Display’in yakın zamanda üretime başladığını söyledi.

Samsung, LG‘den bir hafta önce organik materyal biriktirmeye başladı. Panelin tamamlandığı modül süreci için Samsung, LG‘den yaklaşık on gün önce başladı.

‌iPhone 13‌‘ün üst seviye modeller için 120Hz ekranın yanı sıra birkaç yeni özellik içerdiği söyleniyor. Mevcut söylentilere göre, yeni seride biraz daha kalın bir genel tasarım ve daha büyük kamera çıkıntıları ile daha küçük bir çentik bulunacak.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!