Samsung Geliştirdi; Geleceğin Giyilebilir Cihazları Çok Farklı Olacak

Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT), bir fitness takipçisi olarak çalışan gerilebilir bir OLED cilt yamasının çalışan bir prototipini duyurdu. Fitness bandının yedeği olarak bileğe takılabilir ve birkaç sensörü de entegre eder.

Yama, bileğin iç tarafına yerleştirilmiştir, böylece bileği hareket ettirmek ekranın performansını etkilemez. Samsung, yüksek elastikiyete ve modifiye edilmiş bir elastomere sahip bir polimer bileşiği kullandı. %30’a kadar cilt uzamasına dayanabilir ve prototip, 1.000 esneme sonrasında sabit kaldı. Şirket, endüstride bir ilk olduğunu ve mevcut teknolojik gelişmelere rağmen, araştırmacıların bilinen sensörlerin çoğunu mevcut yarı iletken üretim süreçlerini kullanarak entegre edebildiğini söylüyor.

Ne yazık ki, bunun bir son kullanıcı ürünü haline gelmesi için daha uzun bir yol var. Araştırmacıların OLED çözünürlüğü, bileşiğin gerilebilirliği ve sensörlerin ölçüm doğruluğu üzerinde daha fazla çalışması gerekiyor. Bunu başardıklarında, teknoloji, belirli hastalıkları ve bebekleri olan hastaları izlemeye yardımcı olmak için tıp alanında da kullanılabilir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!