Samsung, 50MP ISOCELL JN1 Kamera Sensörünü Tanıttı

Samsung, akıllı telefonları hedefleyen en yeni kamera sensörünü piyasaya sürdü. Buna ISOCELL JN1 adı verildi ve 50MP çözünürlük sunuyor. Tek bir pikselin boyutu sadece 0,64 μm’dir, bu Koreli şirketin şimdiye kadar ürettiği en küçük olanıdır, tüm sensör ise 1/2.76″ tipindedir.

Sensör “orta sınıftan amiral gemisine kadar her akıllı telefon” için üretildi. Gelişmiş piksel izolasyonu ve çapraz konuşmayı azaltmak için ISOCELL 2.0’a sahiptir. Teoride, bir pikselden komşu piksellere ışık sızmasına izin vermeyen renk filtreleri arasında yükseltilmiş malzemelerle ışık hassasiyetini ve renk doğruluğunu iyileştirmelidir.

ISOCELL JN1, daha az gürültülü parlak 12,5 MP görüntüler için dört pikseli büyük bir 1.28μm pikselde birleştiren Tetrapiksel teknolojisi ile birlikte gelir. Bu aynı zamanda iki pozun aynı anda yakalanmasıyla gerçek zamanlı HDR’yi de mümkün kılıyor.

Faz algılamalı odaklama da geliştirildi ve artık Double Super PD adı altında geliyor. Samsung, otomatik odaklama hızını ve doğruluğunu artıran ISOCELL JN1’deki piksellerin üzerindeki mikro lensi yeniden tasarladı.

Sensör, 4K@60fps ve 1080p@240fps’ye kadar video çekebilir, ancak elbette bu, akıllı telefonların bunlara izin verecek bir yonga setine sahip olmasına da bağlı olacaktır. Samsung ISOCELL JN1 zaten seri üretimde olduğundan, ilk telefonları çok uzakta olamaz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!