Rivian 2025 Yılına Kadar 6 Elektrikli Araç Çıkaracak

New York Otomobil Fuarı’nda düzenlediği etkinlik sıralarında Rivian ‘ın CEO’su R.J. Scaringe, Bloomberg ile yaptığı röportajda gelecek planlarına dair bazı ip uçları verdi. 2025 yılına kadar 6 elektrikli araç çıkarmayı planladıklarını söyleye SEO, gelecek sene 2 aracın satışa çıkacağını belirtiyor.

Rivian 2025 Yılına Kadar 6 Elektrikli Araç Çıkarmayı Planlıyor

Geçtiğimiz günlerde Amazon’dan 700 milyon dolar ile en büyük yatırımını alan firma, farklı alanlarda bilgi ve tecrübe alışverişi yaparak üretim ağını geliştireceklerini duyurmuştu. Ardından GM‘un (General Motors) da yatırım yapacağı söylenmiş ancak daha sonra yatırım planın iptal edildiği ortaya çıkmıştı.

CEO konuyla ilgili net açıklamada bulunmasa da röportajda başkaları için araç yapmaktan alı koyacak anlaşmaları kabul etmediklerini belirtmiş. Anlaşılan GM araç üretiminde bazı ayrıcalıklar talep etmiş, ancak Rivian’ın başka araba üreticilerine teknoloji transferi yapacağı ve firma stratejisine ters düştüğü için bu anlaşmayı kabul etmediği görünüyor.

Rivian 2025 Yılına Kadar 6 Elektrikli Araç Çıkarmayı Planlıyor

Üretim konusunda hedeflerinin büyük olduğunu ve 2025 yılına kadar 6 elektrikli araç çıkaracaklarını söyleyen CEO, tüm araçlarında kaykay (Skateboard) benzeri modüler şase platformu kullanacaklarını belirtiyor. Hali hazırda SUV ve Pikap olmak üzere iki modelin 1000 dolarlık depozito bedeli ile ön siparişte olduğu ve 2020’nin 3. çeyreği itibariyle satışa çıkacağı yine verilen bilgiler arasında.

Kaynak:BloomBerg
YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!