Resmi Açıklama Geldi; LG Telefon Tarafına Son Noktayı Koydu

LG’nin mobil bölümü için yolun sonu geldi. Şirket, kararın nihayet yönetim kurulu tarafından onaylanmasının ardından akıllı telefon işinden ayrıldığını doğruladı. LG şimdi elektrikli araç bileşenleri, IoT cihazları, akıllı evler, robotik, yapay zeka ve işletmeler arası çözümler alanlarındaki odağını ve kaynaklarını değiştirecek.

Şu anda mevcut olan LG akıllı telefon envanteri perakendecilerde satılmaya devam edecek ve LG, mevcut müşterilere bölgeye göre değişiklik gösterecek belirsiz bir süre için hem donanım hem de yazılım desteği vaat ediyor. LG‘nin mobil bölümünün aşamalı olarak kaldırılma sürecinin 31 Temmuz‘a kadar tamamlanması bekleniyor, ancak bu tarihten sonra ürün envanteri büyük olasılıkla mevcut olacak.

LG, 6G ile ilgili projeleri de dahil olmak üzere iletişim ağları alanındaki Ar-Ge çalışmalarını sürdürecek ve diğer alanlardaki rekabet gücünü artırmaya odaklanacak. Ayrıca, son yirmi yılda geliştirilen tüm temel LG teknolojilerinin muhafaza edileceğine ve markanın gelecekteki ürünlerine ekleneceğine dair bir onay var.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!