Realme SLED TV Duyuruldu, Dünyanın İlk SLED Televizyonu

Yeni bir aydınlatma panel teknolojisi ile geliştirilen Realme SLED TV duyuruldu. Günümüzden kullanılan LED, OLED, QLED tabanlı panellere göre daha geniş spektrumda renk göstere bilen SLED paneller, farklı çalışma yapısı ve avantajları ile geleceğin panel teknoloji olabilir.

Teknik olarak LED/Quantum Dot panellerden farklı olarak beyaz ışık yerine kırmızı, yeşil ve mavi (RGB) ışık uygulama temeline dayanıyor. LED/Quantum Dot (QLED) ekranlarda arkadan aydınlatma olarak kullanılan beyaz aydınlatma fosfor ile kaplanmış LED’lerden oluştuğu için mavi renge kayar. Bu da ekranda verilen Kırmızı veya Yeşil renklerin Mavi renkler kadar iyi verilememesine neden olur. SLED panelde ise arkadan aydınlatma Kırmızı, Yeşil ve Mavi (RGB) aydınlatma kullanıldığı için hem RGB hem de Beyaz renkler istenildiği doğrulukta verilebiliyor.

Realme SLED TV Duyuruldu

Realme SLED TV’de ki bu yapısal farklılık ile standart bir panel NTSC‘nin %70’ini kapsayan renk kapsamı bu teknoloji ile %108 kapsama seviyede geliştirme yapılmış. Realme 55 inçlik SLED 4K Smart TV ile ilgili şuan teknik veriler mevcut değil ancak kullanılan yeni panel teknolojinin ilerleyen yıllarda LED panellerin geleceğini değiştirebilecek mi, göreceğiz. Daha detaylı bilgi için firmanın resmi sitesini ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!