Raporlara Göre iPhone 13, Ters Kablosuz Şarj İçin Daha Büyük Kablosuz Şarj Bobinlerine Sahip Olacak

Apple, bu yılki iPhone 13 serisine “biraz daha büyük” bir kablosuz şarj bobini eklemeyi planlıyor; bu, yalnızca daha iyi ısı yönetimi ve daha yüksek watt sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda Max Weinbach‘tan yeni bir söylentiye göre ters kablosuz şarjın yolunu açabilecek.

Söylentilere göre Apple, yakında çıkacak olan bu iPhone‘da fiziksel kablosuz şarj bobinini daha büyük hale getirmeyi planlıyor ve bu da kablosuz şarjın indüklenebileceği yüzey alanını artıracak. Weinbach daha önce, 2021 iPhone‘larının daha güçlü MagSafe mıknatıslarına sahip olacağını bildirmişti ve bugünün söylentisinde, artan bobin boyutunun arkasında bir neden olabileceğini yineliyor.

Weinbach ayrıca artan bobin boyutunun ters kablosuz şarj için kullanılabileceğini ve bu sayede kullanıcıların AirPod’lar gibi kablosuz şarj uyumlu cihazları “iPhone“un arkasına yerleştirerek şarj etmelerini sağlayacak.

Şubat ayında Bloomberg‘den Mark Gurman, ters kablosuz şarj özelliklerinin “yakın gelecekte” iPhone‘a gelme olasılığının düşük olduğunu belirtti. Apple‘ın bu özelliği resmi olarak duyurmasına rağmen, 2020 “iPhone” için FCC başvuruları, bu yılın başlarında iPhone 12 serisinin tüm modellerinin “AirPods” (ikinci nesil), AirPods Pro veya AirPods Pro gibi diğer cihazları kablosuz olarak ters şarj etme özelliğini içerdiğini ortaya çıkardı.

Daha yakın zamanlarda Bloomberg, Apple‘ın 2022’de yeni nesil iPad Pro için ters kablosuz şarj yetenekleri planladığını bildirdi. Ters kablosuz şarj, bir cihazın pilini önemli ölçüde tüketiyor ve Apple, bu özelliğin bir iPad Pro’da daha anlamlı olacağını düşünebilir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!