Rapor’a Göre iPhone 13, Eylül Sonunda Tanıtılacak

Wedbush‘ta Daniel Ives‘in tedarik zinciri analizi, iPhone 13‘ün Eylül ayında olağan bir lansman için yolda olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz yıl, COVID-19 salgınının bir sonucu olarak tedarik zincirinde yaşanan aksaklık, Apple‘ın Eylül ayında piyasaya sürülmemiş yeni iPhone modelleri olmadan olağan geleneği kırdığını gördü. Bunun yerine, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro 23 Ekim‘de piyasaya sürüldü ve Mini ve Max 13 Kasım’da piyasaya çıktı.

Önceki yıllarda Apple, iPhone modellerini birkaç ay boyunca piyasaya sürdü. Örneğin, 2018‘de iPhone XR Ekim’de piyasaya sürüldü, ancak iPhone XS serisi normal olarak Eylül ayında piyasaya sürüldü. Ancak 2020, Apple‘ın Eylül ayında tek bir yeni iPhone modelini piyasaya sürmediği ilk yıldı, aksi takdirde 2011’deki iPhone 4S‘ten bu yana sürdürülen bir trenddi.

Wedbush, tedarik zinciri kontrollerinin iPhone 13 serisinin şu anda Eylül ayının üçüncü haftasında piyasaya sürülmesinin planlandığını gösterdiğini söylüyor. Ancak, “ürün modeli ince ayarları”, bunu en azından bazı iPhone 13 modelleri için Ekim ayının başına kadar uzatabilir.

iPhone 13‘ün yüksek yenileme hızına sahip 120Hz ekran, daha küçük bir çentik, tüm modellerde LiDAR Tarayıcı ve geliştirilmiş kameralar gibi çeşitli özellik yükseltmelerine sahip olması bekleniyor. Daha önce de belirtildiği gibi analist, iPhone 13’ün ilk kez 1 TB depolama modeli sunacağına inanıyor.

Wedbush, Apple‘ın iPhone 12‘den% 25 daha fazla iPhone 13 birimi üretmesini bekliyor ve şu anki tahminler 100 milyon aralığında. Analist, iPhone talebinin büyük ölçüde tüketici ve operatörün 5G telefonlara olan ilgisinden kaynaklandığına inanıyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!