Qualcomm Snapdragon Sound Duyuruldu

Qualcomm, şirketin açıkladığı üzere, akıllı telefonlar, kablosuz kulaklıklar ve kulaklıklar gibi cihazlar arasında “kesintisiz, sürükleyici ses” için tasarlanmış, optimize edilmiş ses yenilikleri zincirinden ve yazılımdan oluşan bir teknoloji olan Qualcomm Snapdragon Sound‘u duyurdu.

Amazon Music ve Qualcomm Technologies, Snapdragon Sound’un neler yapabileceğini potansiyel olarak sergilemek için küratörlü bir Snapdragon Sound Playlist duyurdu. “İnsan kulağı, genellikle kablosuz bağlantılar üzerinden müzik akışı, video konferans veya oyun oynarken ortaya çıkan aksaklıklara, gecikmelere ve diğer zorluklara karşı oldukça hassastır. Qualcomm Technologies International, Ltd Ses, Müzik ve Giyilebilir Cihazlar başkan yardımcısı ve genel müdürü James Chapman, “Uçtan uca odaklanarak, neredeyse tüm sesli etkileşim noktalarında yaygın tüketici sorun noktalarını çözmek için yenilikler sunmaya çalışıyoruz” dedi. .

Kullanıcılar ve cihazlar arasında ses kalitesinin bozulmasının birçok yolu vardır. Ayrıca, cihazların birbirine nasıl bağlanması, kesintiler, aksaklıklar, zayıf ses sıkıştırması ve bağlantıdaki kesintiler vb. Hepsi tatmin edici olmayan dinleme deneyimlerine katkıda bulunabilir.

Snapdragon Sound, yüksek çözünürlüklü 24 bit 96 kHz ses, ultra düşük gecikme, gelişmiş eşleştirme ve daha net ses kalitesini destekleyen kusursuz bir deneyim sunmak için Qualcomm teknoloji yığınları arasındaki etkileşimleri optimize etmeye çalışır.

Uçtan uca gecikme sorunlarını çözmek için Snapdragon Sound, 89 milisaniye kadar düşük bluetooth gecikmelerini destekler ve ayrıca 384kHz 32-bit PCM ve ultra düşük THD + N ile DSD formatlarını desteklemek için tasarlanmış Qualcomm Aqstic DAC’yi içerir. .

Snapdragon Sound’un temel bileşenleri şunları içerir:

  • Qualcomm Snapdragon 8 serisi mobil platformlar
  • Qualcomm FastConnect 6900 mobil bağlantı sistemi
  • Qualcomm QCC514x, QCC515x ve QCC3056 serisi Bluetooth Ses SoC’leri
  • Qualcomm Aktif Gürültü Engelleme (ANC) teknolojisi
  • Qualcomm aptX Adaptive ™, 24-bit 96kHz ve 89ms gecikme
  • Qualcomm aptX Voice süper geniş bant sesi
  • Qualcomm Aqstic ses codec’i ve akıllı hoparlör amplifikatörü WCD938x ve WSA883x)
  • Qualcomm Ses ve Sesli İletişim Paketi

Xiaomi ve Audio Technica, Snapdragon Sound’u cihazlarına entegre eden ilk iki firma Xiaomi ve Audio-Technica olacak. Snapdragon Sound özellikli cihazların da bu yıl içinde gelmesi planlanıyor.

Snapdragon Sound’u destekleyen cihazların bu yıl içinde piyasaya çıkması bekleniyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!