Panasonic, LUMIX GH5 II’yi Piyasaya Sürdü; İşte Detaylar

Panasonic bugün, saygıdeğer LUMIX GH5 kamerasının güncellenmiş bir sürümünü duyurdu. Yeni GH5 Mark II, selefine göre nispeten mütevazı bir yükseltmedir.

GH5M2, büyük ölçüde daha yeni ve en yeni nesil Venus Engine işlemcisine yapılan yükseltme nedeniyle revize edilmiş bir dizi spesifikasyona sahiptir. Kamera artık dahili olarak 4K 60p’yi 4: 2: 0’da 10 bitlik olarak kaydedebiliyor, bu da GH5’e göre yalnızca 8 bit dahili olarak yapabilen bir gelişmedir. GH5M2 aynı zamanda harici bir kayıt cihazına 10 bitlik 4: 2: 2’de 4K 60p’de aynı anda kayıt yapabilecek.

GH5M2, GH5’te isteğe bağlı olarak ödenen bir ekstra olan Panasonic V-Log L günlük profili önceden yüklenmiş olarak gelir. Bu, kamerayı V-Log (S1 / S1H) veya V-Log L (GH5 / GH5S) kullanarak diğer Panasonic kameralarla renk eşleştirmenize olanak tanır. GH5M2 ayrıca MonochromeS ve L.ClassicNeo ile birlikte iki Cinelike ön ayarı (D2 ve V2) ekler.

20,3 megapiksel Micro Four Thirds sensörü, GH5’teki ile neredeyse aynı. GH5M2 sensörü, parlak nesnelerin etrafındaki parlama miktarını azaltması gereken yansıma önleyici kaplamaya sahiptir.

Daha hızlı bir işlemcinin kullanılması, otomatik netlemede bazı iyileştirmeler sağlamıştır. GH5M2 hala aynı kontrast bazlı DFD sistemini kullanırken, odaklamayı kilitlemek GH5’e göre gözleri ve yüzleri algılamada 2 kat daha hızlı değildir.

GH5M2 ayrıca gelişmiş gövde içi görüntü sabitleyiciye sahiptir ve 6,5 stop daha yavaş deklanşör hızı kapasitesine sahiptir.

GH5M2, GH5’teki 3,5 inç ekrana kıyasla daha küçük 3.0 inç ekrana sahiptir. Bununla birlikte, bu yeni ekran daha yüksek 1840k nokta çözünürlüğe sahiptir ve ayrıca dış mekanlarda daha parlaktır.

Bağlantı çok fazla değişmedi ancak microUSB bağlantı noktası, USB-PD şarjlı USB-C lehine terk edildi.

Son olarak, GH5M2, doğrudan kamera aracılığıyla YouTube veya Facebook’a canlı yayın yapabilir. İhtiyacınız olan tek şey, ya ev Wi-Fi aracılığıyla ya da telefonunuzun veri bağlantısı ve Panasonic uygulaması aracılığıyla kamera ve internet bağlantısıdır ve gitmeniz iyi olur. Yukarıda belirtilen iki hizmetin yanı sıra, başka herhangi bir RTMP / RTMPS protokolü uyumlu akış hizmetine akış yapabilir ve 16 Mbps’de 1080p 60fps’de yayın yapabilirsiniz. Gelecekteki bir güncelleme, kablolu IP akışını da (RTP / RTSP) ekleyecektir.

Bunun dışında, bu temelde GH5 ile aynı kamera. Dışarıdan ayırt edebileceğiniz tek şey bazı kırmızı vurgular ve yeniden atanmış bir F1 düğmesidir. Bununla birlikte, GH5M2, GH5’in lansman fiyatından 400 $ daha düşük bir fiyattan piyasaya sürüldüğü ve 1699 $ ‘dan başladığı için bu kötü bir şey değil.

Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken şey, şirketin bugün de sattığı, Panasonic’in yakında çıkacak GH6’sı. Kameranın geliştirilmekte olduğu ve 2021’in sonunda piyasaya sürüleceği söyleniyor. GH6, herhangi bir zaman sınırı olmaksızın 4: 2: 2 10-bit DCI 4K 60p dahili kayıt ve ayrıca 10-bit 4K 120p HFR yapabilecek. kayıt. Gh6 ayrıca yeni Micro Four Thirds sensörü ile 10-bit 5.7k 60p video yapabilecek.

Panasonic LUMIX GH6, 2500 $ civarında fiyatlandırılacak.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!