Nokia’nın Metal gövdeli telefonu gün yüzüne çıktı

Microsoft’a birkaç yıllığına satıldığında beri telefon piyasasında göremediğimiz Nokia’nın Metal gövdeli telefonu gün yüzüne çıktı.

Bilindiği üzere Microsoft, Nokia ile yaptığı anlaşma neticesinde Nokia’nın akıllı telefon bölümünü belli bir süreliğine almış ve geçtiğimiz günlerde bu anlaşmanın 2016 yılında tamamen biteceği açıklanmıştı.

Bunun üzerine Nokia fanları bir telefon beklentisi içine düşmüş ve meraklandırmıştı. Nokia’nın bir kaç Android telefon üzerinde çalıştıklarını açıklaması da herkesin heyecanlanmasına neden olmuştu.

Bu açıklamaların ardından Nokia’nın metal gövdeli telefonunun amatörce çekilmiş bir fotoğrafı sızdırılmıştı. Şimdi bu gizemli telefonu daha ayrıntılı görebileceğimiz diğer fotoğrafları da paylaşıldı.

Telefonun arka yüzeyine üst ve alt kısımlarındaki plastik şeritlerden metal bir gövdeye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Arka tarafının HTC One A9’a oldukça fazla benzediğini de gözümüzden kaçmıyor.

Ön yüzü oldukça sade olan telefon sanal tuş dizilimi ile gelecek gibi görünüyor. Telefon ayrıca Nokia X’de olduğu gibi köşeli bir çerçeve ile geliyor. Kullanım olarak nasıl etki yaratacak bilemiyorum ancak genel olarak özgün bir duruşu var.

Sağ tarafta güç ve ses kontrol tuşlarının bulunan telefonun sol tarafında ise microSD ve SIM kartı girişleri bulunuyor. Alt bölüme hiç bir port konumlandırmayan Nokia üst bölüme 3.5mm kulaklık jakı ve microUSB girişini yerleştirmiş.

Sızan bilgilere göre 3 farklı telefon üzerinde çalışan Nokia, henüz tasarım aşamasında olduğu düşünülüyor. Sızdırılan fotoğraflardaki telefonların da tasarım bazı değişiklikler yapılabileceği söyleniyor.

2016 yılında en az 1 cihaz ile çıkması beklenen Nokia mobil telefon pazarında rekabeti arttıracak gibi görünüyor. Umarız Nokia meraklılarını ve hayranlarını hayal kırıklığına uğratmaz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!