Nokai’nın Amiral Gemi Telefonu Nokia 9 Geliyor

HMD Global ortaklığı ile telefonlarını çıkartan Nokia, amiral gemi telefonu Nokia 9 için hazırlıklarını yapıyor. İlk olarak giriş ve orta seviye telefonları ile pazara çıkan Nokia, Nokia 9 ile diğer firmaların amiral gemi telefonları ile mücadele edecek.

5.5 inçlik 2560×1440 (2K) piksel çözünürlü IPS LCD ekran ile gelen Nokia 9, Snapdragon 835 yonga seti, 6GB RAM (LPDDR4), 64GB/128GB depolama seçeneği, 3800mAh kapasiteli batarya, Android 7.1 işletim sistemi ve Quick Charge 4.0 gibi teknolojiler bulunacağı daha önceki sızıntılar ile ortaya çıkartılmıştı.

En son verilen bilgilere göre telefonda Nokia OZO Auido adında bir ses teknolojinin bulunacağı bildiriliyor. kulaklık üzerinden 3D ses verebilen Nokia OZO teknolojisi ayrıca hoparlör üzerinden de mekansal ses yayabiliyor. Bu sayede çözünürlüğü ve derinliği yüksek seslerin oluşturulması sağlanmış. 3D ses oynatmasına ek olarak Nokia 9’a yerleştiril 3 mikrofon ile 3D ses de kaydedebiliyor.

Amiral Gemi Telefonu Nokia 9Kamera tarafın ise Nokia’nın eski iş ortağı Carl Zeiss ile birlikte çalışacağı belirtiliyor. Telefonun arka tarafta Carl Zeiss lensli 22MP çözünürlüğünde çift kamera, ön tarafta ise 12 MP çözünürlüğünde özel bir teknolojiye sahip kamera eşlik edecek.

Ayrıca son dönemde Samsung telefonlarında gördüğümüz İris tarama (göz tarama) teknolojisinin Nokia 9’da da kullanılacağı yine verilen bilgiler arasında. Henüz telefonun ne zaman tanıtılacağı bilinmiyor ancak firmanın daha önce çıkartığı telefonların yol haritasını göz önünde bulunduracak olursak Mayıs ayının başlarında resmen duyurulacağını söyleyebiliriz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!