Netflix, Stadia ve Xbox Cloud Gibi Bir Oyun Akışı Hizmeti Başlatabilir

Bloomberg raporu Netflix‘in kendine ait bir oyun akışı hizmeti üzerinde çalıştığını doğruluyor. Ancak YouTube ve Twitch‘in beğenileriyle rekabet etmeyecek, hayır. Bunun yerine, gerçek oyun hizmetleri olan Google‘ın Stadia ve Xbox Cloud hizmetlerine karşı çıkacaktır.

Yukarıda bahsedilen hizmetler gibi, Netflix de bunu yapmak için güçlü bir donanıma sahip olmak zorunda kalmadan bulutta oyun oynamanıza izin verecek. Öte yandan, en son Netflix işe alımına bakıldığında, EA‘dan Mike Verdu, şirket içi oyunlar geliştirmek istiyor olabilir. Rapor, hizmetin zaten abone olan kullanıcılara sunulacağını söylediği için bir dereceye kadar mantıklı olacaktır.

Bilmeyenler için Mike Verdu Sims, Plants vs. Zombies, çeşitli Zynga oyunları, Farmville ve hatta Star Wars üzerinde çalıştı. Bu bize Netflix’in ne tür oyunları hedefleyeceğine dair iyi bir fikir verebilir.

Belki de hizmet başladığında fiyatta küçük bir artış beklenebilir, ancak bu gelir akışını o kadar fazla artırmaz, bu da Netflix‘in büyük olasılıkla şirket içi oyunlara daha fazla odaklanacağı anlamına gelir.

Son olarak, Netflix‘in muhtemelen Apple‘ın Arcade ve Google Stadia‘sından kaçınmak isteyeceği için hizmeti Netflix uygulamasının dışında başlatmayı planladığı bildiriliyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!