Navigasyon Senkronlu Elektronik Pusula “Beeline”

Bisikletler için tasarlanmış navigasyon senkronlu elektronik pusula “Beeline”, temel olarak haritalar uygulaması üzerinden işaretlenen yeri pusula gibi göstererek hedeflenen yere çok daha kolay ulaşmamızı sağlayan oldukça hoş bir modül.

Yayalar için yer bulma konusunda haritalar uygulaması biçilmez kaftan olsalar da, ne yazık ki yayalara göre çok daha hızlı giden bisikletlilere göre çok kolay bir kullanım sunmuyor. Özellikle şehrin kaotik ortamında harita da çizilen rotayı bisikletle takip etmek yeterince zorken, ayrıca bisiklet üzerinde telefon kullanımı da bir hayli zor.

“Beeline” işte bu noktada bisiklet kullanıcılarına çok büyük kolaylık sağlıyor. Geniş ekranı üzerinde sadece bir ok ve mesafe göstergesi bulunan cihaz, haritadan işaretlediğiniz yere götürmek için tasarlanmış. Ayırca köprü gibi tek girişi olan yerleri kaçırmamak için haritadan bir kaç hedef belirlenebiliyor.

Arkadan aydınlatmalı özel bir E-mürekkep ekran bulunan “Beeline”, tam dolu şarj ile 30 saate kadar kullanılabiliyor. Telefonun GPS navigasyon sistemi kullanıldığı için telefona bağımlı çalışan cihaz ayrıca, pusula sisteminin kullanılmadığı zamanlarda saati gösterebiliyor.

Geçtiğimiz aylarda Kickstarter üzerinden yeterli bağış miktarını toplayan firma şuan resmi sitesi üzerinden “Beeline“nın satışına başlamış durumda. Odun kömürü grisi, sıcak köz kırmızısı ve petrol mavisi olamak üzere 3 farklı renk seçeneği bulunan cihaz 115 Euro fiyat etiketine sahip. Her ne kadar pahalı bir cihaz olsa da alanında yenilikçi olmasından dolayı fiyatına değen bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!