Mixpanel’e Göre iOS 14 Kullanımı %90’ı Aştı

Apple, Aralık 2020’de, son dört yılda piyasaya sürülen iPhone‘ların% 81’inin, şirketin mobil işletim sisteminin en son sürümü olan iOS 14‘ü çalıştırdığını duyurdu. Şimdi analist şirketi Mixpanel, iPhone ve iPad kullanıcıları arasında iOS 14 kullanımının şimdiden% 90’ı aştığını söylüyor.

Mixpanel‘in son verilerine göre, iOS kullanıcılarının% 90,45’i işletim sisteminin en son sürümünü zaten yüklemiş durumda. Bu, iOS 14‘ün geçen yıl eylül ayında, yedi aydan daha kısa bir süre önce piyasaya sürüldüğünü düşünürsek etkileyici bir işaret. iOS 13 kullanan kullanıcıların yalnızca% 5,07’si varken, kullanıcıların% 4,48’i hala iOS 12 veya daha eski sürümleri çalıştırıyor.

Apple bu rakamları henüz onaylamadı, ancak sonuçlar şaşırtıcı değil. Apple Developer web sitesine göre, tüm iOS cihazlarının% 80’i zaten 24 Şubat 2021 itibariyle iOS 14 çalıştırıyordu. Bir kez daha Apple, kullanıcılarının büyük çoğunluğuna en son sistem güncellemelerini sunarak öne çıkıyor. rekabet hala yapmak için mücadele ediyor.

Eylül ayında, iOS 14‘ün ilk benimsenmesi, kullanıcıların yeni özellikleri almaktan heyecan duyduğu aynı dönemde iOS 13‘ün rakamlarını hızla aştı. iOS 14, ana ekran widget’ları, iPhone kullanıcıları için Resim İçinde Resim, Uygulama Kitaplığı, aramalar ve Siri için kompakt kullanıcı arabirimi, yeni iMessage özellikleri, yerleşik çevirmen, AirPod‘lar için Uzamsal Ses ve daha fazlasını kullanıma sundu.

Apple şu anda geliştiricilere ve herkese açık beta kullanıcılarına sunulan iOS 14.5 üzerinde çalışıyor. Yayınlanma tarihi hala belirsiz olsa da Apple, güncellemenin bu baharda herkesin kullanımına sunulacağını söylüyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!