Microsoft, Yeni Bulut İşletim Sistemi Olan Windows 365’i Duyurdu

Microsoft, Inspire konferansı sırasında Windows 365‘i duyurdu. Sunum sırasında “Bulut PC” olarak adlandırılan Windows 365, abonelik tabanlı ilk Windows lisansıdır. Abonelik, kullanıcıların herhangi bir cihazdan, internet bağlantınız olan herhangi bir yerden Windows 11 çalıştıran bir sanal makinede oturum açmasına olanak tanır.

Sonuç olarak, bu tür bir kurulum, büyük şirketlerin çalışanlarına işletim sistemiyle ilgili kurumsal düzeyde güvenlik ve kurumsal politikalar atamasını kolaylaştırır. Bu tür bir çözümü kullanmak, genellikle bir BT departmanı tarafından yapılan bir iş olan fiziksel donanımı manuel olarak yönetmeye ve yapılandırmaya gerek kalmadan yönetimi kolaylaştırır.

Pandemi, birçok endüstride dijital benimsemeyi hızla artırdı ve bu yeni ortamda bulut tabanlı çözümlere yönelik talep arttıkça, bulut tabanlı bir Windows makinesi hiç düşünmeden görünüyor.

Henüz çok heyecanlanmayalım. Yeni ürün, 2 Ağustos’ta Windows 365 Business ve Windows 365 Enterprise olmak üzere iki sürümle kullanıma sunulduğunda Microsoft’un kurumsal müşterilerinin kullanımına sunulacak. Fiyatlandırma, kurulumun depolama boyutuna bağlı olarak, kullanıcı başına aylık bir oranda olacaktır.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!