Microsoft Teams, Herkes İçin Kullanışlı Bas-Konuş Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Koronavirüs, herkesi geçen yılın çoğunu ve bu yıl da evlerinin duvarlarına gizlenerek geçirmeye zorlayan dünyayı kilitleme moduna iterken, Zoom, Microsoft Teams, Skype, Google Meet gibi hizmetlerin popülaritesi yükseldi. Muazzam bir talep artışıyla karşı karşıya kalan bu hizmetler, pandemi sırasında evden çalışmayı kolaylaştırmak için özellikleri artırdı. Ancak, işler biraz değişiyor ve şimdi ofise dönmeleri veya sahada çalışmaları istenmekte olan cephe çalışanları ve çalışanları var. Bu çalışanlar için Microsoft geriye gitti ve Microsoft Teams‘e bas-konuş veya telsiz modu adı verilen bir özellik geliyor.

Microsoft Teams Bas-Konuş Özelliği

TechRadar tarafından tespit edilen Microsoft 365 ürün yol haritasındaki bir girişe göre, kullanıcıların akıllı telefonlarını mobil verilerde ve Wi-Fi ağlarında çalışacak sanal telsizlere dönüştürmelerine olanak tanıyacak. Kullanıcılar bu özelliğin Eylül ayına kadar akıllı telefonlarında olmasını bekleyebilirler.

Bas-Konuş Özelliği Nasıl Çalışacak?

Geleneksel bir telsiz setinin işlevini taklit eden Microsoft Teams, kullanıcıların bir yazılım düğmesi kullanarak bas-konuş özelliğini etkinleştirmesine olanak tanır. Kullanıcılar herhangi bir etkileşim olmadan başkalarını dinleyebilecekler, ancak diğer tarafın söylediklerini duymasını istiyorlarsa bas-konuş yapmak zorunda kalacaklar. Bu arada, çalışanlar dışarıdayken bir cihaz daha az taşımak zorunda kalabilirler ve bu hem şirketler hem de çalışanlar için bir rahatlama olabilir.

Güvenlik Yükseltmesi

Eylül ayında tüm akıllı telefonlara gelen telsiz özelliğinin büyük bir avantajı, bu cihazlardaki dijital tartışmaların (şifreleme sayesinde) frekansınızı bilen diğer kişilerin dinleyebileceği gerçek bir telsizden çok daha güvenli olmasıdır. Bir Microsoft yöneticisi bu yılın başlarında bir blog gönderisinde açıklamıştı.

Ayrıca, analog telsizlerin menzil sorunları nedeniyle Teams‘de bas konuşun sınırlı olmayacağını ve dünyanın her yerinden insanlarla iletişim kurmak için kullanılabileceğini belirtmekte fayda var.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!