Microsoft Teams, Birlikte Modu İle Birlikte Daha Küçük Toplantıların Yapılmasına Olanak Sağlayacak

Microsoft, birden fazla kullanıcıyı aynı sanal alana yerleştirmek için yapay zekayı kullanan Birlikte Modunda daha küçük toplantıların yapılmasına izin vermek için çalışıyor.

Geçen yıl küresel sağlık krizinin zirvesi sırasında başlatılan Toplantılar için Birlikte Modu, herkesi tipik olarak geniş bir alana yayılan patchwork galeri görünümü yerine, bir kafe veya oditoryum gibi ortak oda benzeri bir ortamda görüşmeye yönlendirmek için yapay zeka kullanıyordu.

Özelliğin arkasındaki fikir, insanları ev ortamlarından ve özel geçmişlerinden uzaklaştırarak gerçek yüz yüze toplantıları daha iyi bir şekilde çoğaltmak ve böylece yüz ifadelerini, beden dilini ve diğer sözel olmayan ipuçlarını almayı kolaylaştırmaktır.

Birlikte Modu bir seferde en fazla 49 kişiyi ağırlayabilir ve şu anda yalnızca toplantıya en az beş kişi katıldığında kullanılabilir hale gelir. Ancak yakında Microsoft, özelliğin yalnızca iki kişiyle kullanılabilmesi için bunu yapıyor.

Birlikte Modunda daha küçük toplantılar için destek şu anda geliştirici Beta önizlemesiyle sınırlıdır, ancak yakında herkes için geçerli olacaktır. Önizlemeye erişmeyi denemek istiyorsanız, profil resminizin yanındaki üç noktaya tıklayın, Hakkında’yı seçin, ardından Geliştirici Önizlemesi’ni işaretleyin. Seçenek görünmüyorsa, bunun nedeni iş hesabınızın kurulum şekli olabilir.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!