Microsoft, Surface Laptop 4’ü ve Birçok Yeni Donanım Tanıttı

Surface Laptop 3’ün piyasaya sürülmesinden bu yana neredeyse bir buçuk yıl sonra, Microsoft sonunda bir takiple hazır. Surface Laptop 4, serinin temel olma geleneğini sürdürüyor. Dokunmatik ekranlı normal bir dizüstü bilgisayar. Surface serisinin tanımlayıcı dönüştürülebilir özelliklerinden hiçbiri yok ve maalesef bu yıl da büyük bir tasarım farklılığı yok.

Hem 13,5 inç hem de 15 inç modeller, son nesil ile tamamen aynı görünüyor. Ama hey, en azından, sabırsızlıkla bekleyeceğiniz yeni 11. nesil Intel yongalarınız ve 13,5 inç serisinde AMD Ryzen işlemcilerin tanıtımı var. Yine de bazı nedenlerden dolayı Microsoft, daha güçlü Zen 3 modellerinden ziyade AMD’nin eski Zen 2 yongalarına takıldı.

Intel donanımlı Surface Laptop 4 modelleri için, yüzde 70’lik bir performans artışı ve 19 saate kadar pil ömrü bekleyebilirsiniz. Bazı durumlarda, Intel’in en yeni mobil işlemcileriyle ne kadar ileri gittiğinin bir kanıtı olan Dizüstü Bilgisayar 3’ten iki kat daha hızlı hızlar bile görebilirsiniz. Ancak bu yükseltmelerin ötesinde, diğer her şey aynı: Bir 201 ppi PixelSense dokunmatik ekran; 720p Windows Hello web kamerası; ve USB-C ve USB Type-A bağlantı.

İlk Surface Laptop’tan bu yana Microsoft, çoğu tüketiciyi memnun edecek basit bir dizüstü bilgisayar sunmaya odaklandı. Geçen yıl Surface Laptop Go, daha küçük ve daha ucuz bir alternatif sunma konusunda ilgi çekici bir deneydi, ancak bunun ötesinde Microsoft bu hatla pek fazla risk almadı. Bu, herkese tavsiye edebileceğim zahmetsiz bir dizüstü bilgisayar türü, ama aynı zamanda son teknoloji donanıma ilgi duyanlar için sıkıcı bir seçim haline getiriyor.

Surface Laptop 4, 15 Nisan’da ABD, Kanada ve Japonya’da 999 dolardan başlayan fiyatlarla gönderilecek. Bu size 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip Ryzen 5 CPU ile 13,5 inçlik bir model kazandırır. En üstte, 32 GB RAM ve bir terabayt depolama alanına sahip Core i7 modellerini 2,299 ABD Doları (13,5 inç) veya 2,399 ABD Doları (15 inç).

Microsoft Surface Laptop 4 yanında başka ürünler de geldi

Bunlardan ilki yukarıda gördüğünüz Modern Webcam isimli bir web kamera oldu. Şık tasarımlı ürün, 1080P 30 FPS HDR desteğiyle geliyor ve 70 dolarlık bir fiyata sahip. Microsoft imzalı bir diğer ürün ise ufak bir USB-C hoparlör modeli oldu. Modern USB-C Speaker isimli yine yukarıda gördüğünüz ürün, “Teams” özelinde hazırlanmış ve toplantı / sesli görüşme odağında görev yapıyor. Bu 99 dolarlık üründe yerleşik olarak fiziksel butonlar ve mikrofon yer alıyor. Microsoft’tan ayıca üç yeni kablosuz kulaklık da geldi.
Burada ise en çok dikkat çeken kafa üstü formundaki Surface Headphones 2 Plus oldu. 300 dolar fiyatı olan ürün, yüksek ses kalitesi getiriyor. Firmadan ayrıca evden çalışma odağında daha basit Modern USB Headset ile Modern Wireless Headset de geldi. Yerleşik mikrofona sahip kulaklıklardan kablosuz sürüm için fiyat verilmedi. Kablolu olansa 50 dolar.
YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!