Microsoft Office 2021 Bu Yılın Sonunda Windows ve Mac İçin Piyasaya Sürülecek

Microsoft, bugün Windows ve Mac cihazları için Microsoft Office’in yeni bir Uzun Süreli Servis Kanalı (LTSC) sürümünü yayınlamayı planladığını açıkladı.

Microsoft Office 2021, Office 2019’un halefi olacak ve resmi yayımlandığı günden itibaren beş yıl süreyle desteklenecek. Office 2019 ve yakında çıkacak olan Office 2021, tek seferlik ödeme ile satın alınan tek cihazlı ürünlerdir.

Office’in yeni sürümü, uygulamada yeni özellikler ve iyileştirmeler sunacak. Office LTSC piyasaya sürüldüğünde özellik kilitlidir; Microsoft, güvenlik ve hata düzeltme güncellemelerini yayınlayacak, ancak uygulama paketi piyasaya sürüldükten sonra Windows 10 veya Microsoft 365 gibi sürekli özellik güncellemelerini almayacak.

Yeni Office LTSC özellikleri, erişilebilirlik iyileştirmelerini, Excel’de Dinamik Diziler ve XLOOKUP gibi özellikleri, birden çok uygulamada karanlık mod desteğini ve Word, Excel, Outlook ve PowerPoint genelinde performans iyileştirmelerini içerecek.

Yeni Office, Skype Kurumsal istemcisi değil Microsoft Teams ile birlikte gelir. İkincisi, Microsoft’un İndirme Merkezi web sitesinde bağımsız bir indirme olarak mevcuttur.

Microsoft 365 Kurumsal Başkan Yardımcısı Jared Spataro, resmi Microsoft 365 blogunda duyuruyu yaptı ve Microsoft’un Office 2021’i yalnızca Kurumsal ve iş ortamlarında “sınırlı bir dizi özel durum” için uygun görmesi şaşırtıcı değil.

Office LTSC’yi sınırlı bir dizi özel durum için geliştirdik: Yıllarca özellik güncellemelerini kabul edemeyen düzenlenmiş cihazlar, üretim katında internete bağlı olmayan süreç kontrol cihazları ve zamanında kilitli kalması gereken özel sistemler ve uzun vadeli bir servis kanalı gerektirir.

Office araçlarını içeren Microsoft 365, Microsoft’un sunduğu bir abonelik hizmetidir. Buna karşılık, Microsoft Office 2021, cihaz tabanlı kalıcı bir lisansa sahiptir. Visio, Project, Exchange Server, Skype for Business Server ve Sharepoint Server’ın şirket içi sürümleri hakkındaki bilgiler duyuruya göre önümüzdeki aylarda sağlanacak.

Spataro’ya göre Microsoft Office 2021, Microsoft Office’in son kalıcı lisanslı sürümü olmayacak ve yayınlanırken her zaman başka bir sürüm olup olmayacağı sorulduğundan, gelecekte başka bir sürümle ilgili taahhüdümüzü onaylamaktan mutluluk duyuyorum.

Microsoft, Nisan 2021’de Office 2021’in bir önizlemesini yayınlamayı planlıyor. Yeni Office sürümü 32 bit ve 64 bit uygulama olarak sunulacak ve duyuruya göre OneNote uygulamasını içerecek. Şirket, diğer sistem gereksinimlerini açıklamadı. Son Office sürümü Windows 10’a özeldir ve Office 2021, Windows işletim sistemi söz konusu olduğunda büyük olasılıkla Windows 10’a özel olacaktır.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!