Microsoft, Kazanç Raporunun Ardından 1,3 Milyar Windows 10 Kullanıcısını Duyurdu

Microsoft‘un Pazartesi günü yaptığı kazanç çağrısının ardından, yazılım şirketi geçen yıl 300 milyon kullanıcı eklediğini duyurdu. Şirket, Mart 2020’de 1 milyar kullanıcıyı aştığını kutladı ve şirket, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,3 milyar kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

Microsoft, pandemi sırasında dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlar dahil olmak üzere daha büyük ekranlı cihazlar satın alan kullanıcıların büyümesine olan talebin arttığını belirtti ve bu, kullanıcıların evden çalışma kurulumlarına geçiş yapan geniş bir demografiye sahipti.

Microsoft’un 31 Mart 2021’de sona eren çeyreğe ilişkin kazanç raporunda, rakamlar analistin tahminlerinden daha yüksekti. Microsoft‘un geliri, tahmini 41,03 milyar dolara kıyasla 41,7 milyar dolar oldu ve net gelir, bir önceki yıla göre %44 artışla 15,5 milyar dolar oldu. Microsoft’un sağlam finansal performansı, Office 365 ve Azure bulut hizmetleri geliri tarafından sağlandı. Microsoft’un bulut çözümleri, yıllık %33 artışla 17,7 milyar ABD doları tutarında ticari bulut geliri elde etti.

Üretkenlik ve İş Süreçleri geliri ise %12 artışla 13,6 milyar dolar oldu. Bu kategori, %14 artışla Office Commercial ürünlerini ve bulut hizmetlerini, Office Tüketici ürünlerini ve bulut hizmetlerini %5, Linkedin geliri %25 ve Dynamics ürünlerini ve bulut hizmetlerini %26 artırdı.

Daha Kişisel Bilgi İşlem geliri 13 milyar dolara ulaştı. Windows OEM %10, Windows Commercial ürünleri ve bulut hizmetleri %10, Xbox içeriği ve hizmetleri %34, Arama ve reklamcılık %17 ve Microsoft Surface ürünleri geliri %12 arttı. Son olarak, Intelligent Cloud geliri %23 artarak 15,1 milyar dolar oldu.

“Pandemiye giren bir yıldan fazla bir süredir, dijital benimseme eğrileri yavaşlamıyor. Microsoft‘un CEO‘su Satya Nadella, hızlanıyor ve bu sadece başlangıç ​​”dedi. “Önümüzdeki on yıl için bulutu oluşturuyoruz, adreslenebilir pazarımızı genişletiyoruz ve müşterilerimizin dirençli olmasına ve dönüşmesine yardımcı olmak için teknoloji yığınının her katmanında yenilik yapıyoruz.”

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!