Microsoft, Chrome’u Daha Sık Edge Güncellemeleriyle Eşleştirecek

Microsoft, bu yılın sonlarında Edge‘in kararlı sürümleri için dört haftalık bir sürüm döngüsüne geçecek. Eylül ayında gelmesi gereken Edge 94 ile başlayan bu programa geçmeyi planlıyor.

Bu ayın başlarında Google, yeni özellikleri daha hızlı yayınlama çabasının bir parçası olarak Chrome‘un (üçüncü çeyrekte düşmesi gereken) Chrome 94 ile bu döngüye geçeceğini duyurdu. Şu anda, yaklaşık altı haftada bir, kararlı Chrome yapıları ortaya çıkıyor. Chrome ve Edge‘in her ikisi de Chromium‘a dayalıdır, bu nedenle Microsoft’un aynı programı benimsemesi mantıklıdır.

Microsoft, dört haftalık döngünün herkes için ideal olmayabileceğini belirtti. Kurumsal müşteriler, Microsoft’un sekiz haftada bir önemli Edge güncellemelerini yayınlayacağı Genişletilmiş Kararlılık seçeneğine sahip olacak. Yine de bu seçeneği seçenlere iki haftada bir güvenlik güncellemeleri sağlayacaktır. Google, kurumsal müşterilerine benzer bir Genişletilmiş Kararlılık seçeneği sunacaktır.

Yaklaşan program değişikliği, Edge ve Chrome‘u Firefox ile uyumlu hale getirecek. Bu tarayıcı, 2020’nin başlarında dört haftalık bir sürüm döngüsünü benimsedi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!