Microsoft, 24 Haziran Programına Bir Windows 11 Geliştirici Etkinliği Ekledi

Bundan sadece bir hafta sonra Microsoft, canlı yayınlanan bir etkinlikte Windows 11‘i duyurmaya hazırlanıyor. Zaten bir yapısı sızdırıldı, bu yüzden kullanıcı arayüzünü görmüş olsak da, muhtemelen anlatacak daha çok şey var. Şirket, bu tarih için genel takvimine ikinci bir etkinlik ekledi ve bu, Windows 11 geliştiricileri için.

Windows 11 duyuru etkinliğinin başlamasından dört saat sonra, 24 Haziran’da Doğu Saati ile 3pm’de yapılacak. İlk etkinliğin ne kadar süreceği belli değil, ancak ikisi arasında kesinlikle bir ara zaman olacak.

Sızan derlemeyle uğraştıysanız, muhtemelen tüm yerleşik uygulamaların Windows 10’da aldığınızla aynı olduğunu fark etmişsinizdir. Bunlar normal eski UWP uygulamalarıdır. Bu, bunların Windows 11 ile birlikte gelen uygulamalar olacağı anlamına gelmiyor. Geliştiriciler, yeni API’lerden yararlanmak için büyük olasılıkla 22000 veya daha üst bir sürümü hedefleyebilecekler.

Bu geliştirici etkinliğinde kesinlikle duyacağınız bir diğer şey de yeni Microsoft Mağazası. Bu çok önemli olacak ve Microsoft bunu geliştiriciler için ekonomik bir fırsat olarak sunacak.

Microsoft Mağazası veya o zamanki adıyla Windows Mağazası, Windows 8 ile doğdu. Oraya bir uygulama almak için onu sıfırdan oluşturmanız ve bunun bir Metro uygulaması olması gerekiyordu. Bu strateji işe yaramadı, bu nedenle Windows 10 ile şirket, köprüler olarak adlandırdığı şeye sahipti ve geliştiricilerin Mağaza’dan bir uygulama almasını kolaylaştırdı. Project Centennial, bir geliştiricinin bir masaüstü uygulamasını Mağaza uygulaması olarak paketleyebildiği bir projeydi.

Bu, Microsoft Store’da iTunes gibi daha fazla uygulama aldı. Windows 11’deki geliştiriciler için görünüşe göre hiçbir giriş engeli yok. Uygulamanızı paketlemeniz bile gerekmeyecek. Üstelik Microsoft, diğer şirketler gibi %30’luk bir kesinti yapmayacak.

Etkinliği buradan izleyebilirsiniz:

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!