Medium, e-kitap Şirketi Glose’u Satın Aldı

Medium, sosyal tabanlı e-kitap şirketi Glose’u satın aldığını duyurdu. Glose, kullanıcıların kitap satın alıp okuyabilecekleri, ardından notları ve önemli noktaları arkadaşlarıyla paylaşabilecekleri bir platformdur. Medium CEO’su Ev Williams, satın almayı duyuran basın bülteninde, şirketin “yazarların daha fazla okuyucuya ulaşmasına yardımcı olmak için yayıncılarla ortaklık kurmak için Glose ekibiyle çalışmayı dört gözle beklediğini” söyledi. Ancak Engadget’in belirttiği gibi, entegrasyon tamamlandıktan sonra Glose’un kitaplığı “Medium’un aylık 5 ABD doları ve yıllık 50 ABD doları aboneliklerine dahil edilmeyecek.”

Glose ve Medium arasındaki entegrasyonun gerçekte neye benzeyeceği hala biraz belirsiz. Glose CEO’su Nicolas Princen, CNN Business ile yaptığı röportajda, okuyucuların bir makaleden kitaba atlayabilmeleri fikrini gündeme getiriyor. “Vizyon, birinden diğerine gidebileceğiniz bir deneyim yaratmaktır” diyor. “Bir makale okuyabilir ve daha derine inmek istiyorsanız, tek tıkla o içeriğe bağlanan bir kitap satın alabilirsiniz.”

Medium, e-kitap Sirketi Glose'u Satin Aldi 2

Glose / Medium entegrasyonunun bu konuda gidebileceği birkaç yol vardır. Medium’un bana okuduğum makalenin yazarının yazdığı kitapları gösterebileceğini hayal etmek istiyorum. Daha da ileri giderek Medium, makalenin konusuyla ilgili kitaplar bulabilir ve bunları daha derine inmek isteyen okuyuculara gösterebilir.

Hevesli bir okuyucu olarak, bu iki fikir de ilgi çekicidir ve pratikte nasıl çalıştığını görmek isterim. Ev Williams ayrıca, Glose’dan ilham verici bir kitap pasajından bir blog gönderisini yayınlamayı kolaylaştırmak için CNN Business ile konuştu: “Bir kitap okuyorsam ve belirli bir pasaj benimle konuşursa, bunu bloguma sorunsuzca götürebilirim , belki bunun hakkında yazabilir, belki bunun hakkında bir tartışma yapabiliriz. “

Medium’un edinme maliyeti ne kadar kamuya açık olmasa da, şirket için abonelik hizmetinin dışında bir gelir akışı sağlar. İnsanları daha kısa makaleleri okumaya ikna etmek zor olsa da, birçok insan zaten kitaplar için para ödemeye alışmış durumda.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!