Masaüstünde Google Arama Nihayet Karanlık Bir Temaya Kavuşuyor

Google, masaüstünde Arama için karanlık modu test etmeye başladı. Seçkin kullanıcılar tarafından kullanılabilir ve masaüstünüzdeki sistem temasıyla çalışıyor. Dolayısıyla, sisteminizin teması karanlık olarak ayarlanmışsa, Google Arama otomatik olarak koyu temaya geçiş yapıyor.

Google, The Verge’e masaüstünde Arama için karanlık modu test ettiğini onayladı, ancak daha geniş bir sunum için belirli bir tarih vermedi. The Verge, Google’ın “Kullanıcılarımız için deneyimimizi iyileştirmenin yeni yollarını sürekli olarak test ediyoruz, ancak şu anda duyuracak özel bir şeyimiz yok” dedi.

Koyu mod, belirli kullanıcılar için görünmeye başladı, ancak şu anda manuel olarak açma seçeneği yok. 9to5Google’a göre, testin bir parçası olup olamayacağınızı öğrenmenin bir yolu var. Google Chrome’da bir gizli sekme açıldığında, “Koyu tema artık kullanılabilir” mesajını içeren bir kutu gösterir. Ayrıca, kullanıcıların karanlık modu açabilmelerini sağlayan bir kısayol düğmesine de sahiptir.

The Verge ve 9to5Google tarafından paylaşılan ekran görüntülerine göre, Google Arama’daki karanlık mod, başlıklar mavi ve metin beyaz olarak vurgulanmış olarak koyu gri bir arka plan gösterir. Etkinleştirildikten sonra, kullanıcılar ayarlar menüsüne gidebilir ve koyu tema, açık tema ve cihaz varsayılanı arasından seçim yapabilir. Bu şekilde, sistem teması karanlık olan kullanıcılar Google Arama’yı da karanlık temada görecekler. Bunun bir Google ürünü için bir ilk olduğu söyleniyor, çünkü karanlık modda geri kalanının manuel olarak açılması gerekiyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!