Lenovo ZUK Z2; 5.0-inç 1080p çözünürlüğünde LTPS IPS LCD ekranı, 13 MP arka 8 MP ön kamerası, 4-çekirdekli Snapdragon 820 işlemcisi, 4 GB RAM’i, 32/64 GB dahili depolama kapasitesi, 3500 mAh bataryası, parmak izi okuyucu ve 960fps(slow-motion) video çekebilme yeteneği ile ön plana çıkıyor.
5.0-inç 1080×1920 piksel (FHD) çözünürlüğünde LTPS IPS LCD ekran ile gelen Lenovo ZUK Z2, 441 ppi‘a (piksel yoğunluğu) ve 71.1% Ekran/Kasa oranına sahip.
13 Megapiksel arka 8 Megapiksel ön kameraya yer verilen Lenovo ZUK Z2’nin arka tarafında bir adet LED flaş yer alıyor. f/1.8 diyafram açıklığı, 1.34µm piksel boyutuna sahip olan kamera 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps, 720p@960fps(slow-motion)@ video kaydı yapabiliyor.
4-çekirdekli 2.15 GHz hızında çalışabilen Snapdragon 820 yonga setine yer verilen telefon Adreno 530 GPU‘suna sahip. 4 GB RAM ile gelen Lenovo ZUK Z2, 32/64 GB genişletilemeyen (microSD kart desteği yok) depolama kapasitelerine sahip.
3500 mAh kapasiteli değiştirilemeyen batarya kullanılan telefonda, USB 2.0 Tip-C, parmak izi okuyucu, Quick Charge 3.0 (30 dakikada bataryanın %83’ünü dolabiliyor), NFC, 24-bit/192kHz ses gibi teknolojiler ve 4.5G (Cat6 300/50 Mbps) desteği bulunuyor.
Lenovo ZUK Z2 Özellikleri
TASARIM |
|
| İşletim Sistemi: | Android 6.0.1 (Marshmallow) – ZUI 2.0 Arayüzü |
| Uzunluk: | 140.5 mm (5.53 inç) |
| Genişlik: | 69 mm (2.72 inç) |
| Kalınlık: | 7.9 mm (0.31 inç) |
| Ağırlık: | 150 gram |
| Kasa: | Cam/Alüminyum alışım |
| Çerçeve: | Alüminyum alışım |
| Tuşlar: | Fiziksel/Kapasitif |
| Renk Seçenekleri: | Titanyum Siyahı, Seramik Beyazı |
EKRAN |
|
| Ekran ölçüleri: | 5.0-inç |
| Çözünürlük: | 1080×1920 piksel (FHD) |
| Piksel yoğunluğu: | 441 ppi |
| Ekran/Kasa oranı: | 71.1% |
| Ekran tipi: | LTPS IPS LCD |
| Ekran Koruması: |
KAMERA |
|
| Çözünürlük (arka): | 13 Megapiksel (ISOCELL) |
| Flaş: | LED flaş |
| Özellikleri: | f/1.8 diyafram açıklığı, 1.34µm piksel boyutu, Faz algılamalı otofokus, Yüz / gülümseme algılama, panorama, HDR |
| Video Özellikler: | 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps, 960fps(slow-motion)@720p |
| Ön Kamera: | 8 Megapiksel, f/2.0 diyafram açıklığı, 1.4 µm piksel boyutu, 1080p |
DONANIM |
|
| Yonga Seti: | Qualcomm Snapdragon 820 (MSM8996) |
| İşlemci (CPU): | 4-çekirdekli, 2-çekirdek 2.15 GHz Kryo & 2-çekirde 1.6 GHz Kryo |
| Grafik İşlemcisi (GPU): | Adreno 530 |
| Sistem Belleği (RAM): | 4 GB RAM |
| Dahili Hafıza: | 32/64 GB |
| Arttırılabilir Hafıza: | Yok |
BATARYA |
|
| Kapasite: | 3500 mAh, Li-Ion |
| Değiştirilebilir: | Hayır |
| Günlük kullanım: |
BAĞLATI |
|
| Bluetooth: | 4.1, A2DP, LE |
| Wi-Fi: | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot |
| Konumlandırma: | A-GPS, GLONASS, BDS |
| USB: | USB 2.0, Tip-C |
| Diğer: | parmak izi okuyucu, NFC, Quick Charge 3.0 (30 dakikada bataryanın %83’ünü dolabiliyor), 24-bit/192kHz ses |
ŞEBEKE |
|
| SIM: | nano-SIM (Çift SIM kartlı) |
| Teknoloji: | GSM / HSPA / LTE |
| 2G Bantları: | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Bantları: | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Bantları: | LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) |
| Hız: | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat6 300/50 Mbps |

