Konuşurken Yeni Gelen Aramanın Görünmesi / Meşgule Düşmesi

Telefonla konurken yeni bir arama geldiğin meşgule düşüyor veya yeni bir arama geldiğinde arama bekliyor olarak görünüyor. Telefonun meşgule düşmesi veya biriyle görüşüyor uyarısını almak için telefonun arama bölümünden MMI ayarının açılması gerekiyor.

Telefonla konuşurken gelen aramayı görmek için operatör tarafında çağrı bekletme özelliği olarak bilinen ayarı açmak gereklidir. Bu ayar ile birlikte biriyle telefonla konuşurken yeni bir çağrı aldığınızda aramayı ekranda görünerek istediğiniz zaman yeni gelen çağrı cevaplanarak diğer çağrı beklemeye alınabiliyor. Veya özellik aktif değilse biriyle konuşurken yeni bir arama geldiğinde karşı tarafı otomatik meşgule atabiliyor.

Konuşurken Yeni Gelen Aramanın Görünmesi

Biriyle konuşurken yeni bir arama yapıldığında karşı tarafta meşgul çalmaması için aşağıdaki *43# kodunu arama ekranına yazmanız ve arama tuşuna basmanız yeterli. Bu işlem ile birlikte artık biriyle konuşurken yeni gelen arama meşgule düşmeyecek ve arama olarak ekranda gözükecektir.

*43#

Konuşurken Yeni Gelen Aramanın Meşgule Düşmesi

Bazı şirket hatlarında aynı anda çok fazla kişinin aradığı durumlar olabiliyor. Bu durumlarda ilk gelen aramaya odaklanmak çok daha iyi olabilir. Biriyle konuşurken yeni gelen aramanın meşgule düşmesi için aşağıdaki #43# kodunu arama ekranına yazmanız ve arama tuşuna basmanız yeterli. Bu sayede artık biriyle konuşurken yeni gelen arama meşgule düşecektir.

#43#

Çağrı Bekletme Ayarı Kontrolü

Eğer telefonunuzda çağrı bekleme ayarının en son ne şekilde kaldığını bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız *#43# kodunu rama ekranına yazmanız ve arama tuşuna basmanız yeterli. Bu kodla birlikte yeni gelen çağrı meşgule mi alanıyor yoksa yeni çağrı olarak ekranda mı görünüyor öğrenebilirsiniz.

*#43#

Çağrı bekletme ayarı için kodu yazıp arama ekrana bastıktan sonra “Hizmet devre dışı bırakıldı” şekilde bir uyarı alıyorsanız çağrı bekletme özelliğinin devre dışı olduğunu, “Servis bunlar için etkinleştirildi” olarak bir uyarı alıyorsanız çağrı bekletme özelliğinin aktif olduğunu anlayabilirsiniz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!