iPhone 13, Apple Watch’tan İlham Alan Her Zaman Açık Ekrana Sahip Olabilir

Geçen yıl iPhone 12‘nin başarılı bir süper döngü lansmanının ardından Apple, daha büyük piller, daha küçük çentikler, geliştirilmiş performans ve daha gelişmiş ekranlara sahip olması beklenen 2021 iPhone’ları ile başka bir “büyük sıçrama” yapmayı hedefliyor.

Bloomberg gazetecisi Mark Gurman, haftalık Power On bülteninin en son yayınında müşterilerin bu yılki iPhone‘dan neler bekleyebileceğini özetliyor. Gurman’a göre, daha önce sızdırılan pil kapasitelerine uygun olarak, yeni iPhone‘lar, 120Hz yenileme hızına ve muhtemelen Apple Watch’tan ilham alan her zaman açık moduna sahip ekranları çalıştırmak için kullanılabilecek daha büyük pillere sahip olacak.

En son Apple Watch modellerinde ekran daha düşük parlaklıkta ve değişken yenileme hızında kalabilir. Bu, kullanıcıların saat yüzlerini her zaman görmelerini sağlar. Gurman, Apple‘ın 2021 ‌iPhone‌‘a benzer işlevleri getirebileceğini ve müşterilerin saat, tarih ve bildirimleri gibi bilgileri her zaman ekranlarında görmelerine olanak sağlayabileceğini söylüyor.

Bu, pil ömrü üzerinde önemli bir etki yaratmadan ekranı her zaman daha düşük bir parlaklıkta verimli bir şekilde açık tutan LTPO ekranlar sayesinde mümkün olacaktır.

Üst düzey iPhone 13 modellerinde yer alması beklenen OLED LTPO ekranlar da 120Hz yenileme hızının dahil edilmesini sağlayacak. Apple‘ın 120 Hz ProMotion teknolojisini “iPhone“a getireceği uzun süredir konuşuluyor ve bunun “iPhone 12“de gerçekleştiğine dair yaygın söylentilere rağmen, Apple şimdi onu iPhone 13’ün üst düzey modellerine dahil edecek gibi görünüyor.

İyileştirilmiş performansın, daha gelişmiş ekranların ve güçlendirilmiş kamera özelliklerinin ötesinde, yakında çıkacak olan iPhone 13 serisinin yapay modelleri, yeni iPhone’lar için çok az tasarım değişikliği ortaya koyuyor. Apple geçen yıl ‌iPhone‌ için düz kenarlı bir tasarımı yeniden tanıttı ve iPhone 13 bu tasarımın üzerine inşa edilecek. Bununla birlikte, yeni iPhone’lar, daha gelişmiş ekranlara ve daha büyük pillere uyum sağlamak için biraz daha kalın ve daha ağır olacaktır.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!