Instagram Yeni İşlevsel Bir Özelliğin Üzerinde Çalışıyor

Alessandro Paluzzi‘ye göre Instagram, sohbet ederken her şeyi daha erişilebilir hale getirecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu yeni özellik, kullanıcıların doğrudan mesaj bölümündeki kişileri doğrudan aramasını sağlayacak. Bu aynı zamanda kayan bir mesaj seçeneği de içerir. Tıpkı ana şirketi Facebook‘un Messenger’daki gibi. Bu kayan mesaj seçeneği veya sohbet başlığı özelliği, uygulamayı kullanırken kullanıcılarına 3 farklı seçenek sunacaktır. Bu seçenekler, bir emoji göndermeyi, bir arkadaşınızla görüntülü arama başlatmayı veya onlarla doğrudan sohbet etmeyi içerir.

Bu tür özellikler artık uygulama için daha sık hale geliyor. Uzun süredir Direkt Mesajlar üzerinde çalışıyorlar. Tema değiştirme seçeneğinin tanıtılmasından daha kişisel bir konuşma için Kaybolma Modu özelliği sağlamaya kadar. Instagram ayrıca Hediye gibi mesajlar veya mesaj yazma vb. gibi uygulamaları tanıtarak sohbeti daha eğlenceli hale getirmek için yeni özellikleri etkinleştirdi. Bu gibi güncellemeler, Instagram‘ın her zaman gözlem altında olduğunun ve yeni bir özellik talep edildiğinde güncellendiğinin bir kanıtı.

Alessandro‘ya göre, bu yeni sohbet özelliği hala erken test denemesinde. Tüm kullanıcıların buna erişememesi beklenebilir ve küresel olarak kullanıma sunulması biraz zaman alabilir. Bu, Facebook Messenger ve Instagram arasında ortak olacak özelliklerden biri olabilir. Daha önce Instagram, ilk etapta Messenger için yayınlanan kendi Oda özelliğini de aldı.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!