Instagram, Colllab Adlı Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Instagram, “Colllab” adlı yeni bir özelliği test ediyor ve tam olarak adından da anlaşılacağı gibi yapıyor. Bu yeni özellik, Feed Gönderileri ve Reels oluşturmak için diğer Instagram kullanıcılarıyla işbirliği yapmanıza izin verecek. Collab ile, gönderide veya Reels “ortak çalışan olarak görünmesi” için başka bir kişiyi/hesabı davet edebilirsiniz. Davetinizi kabul ederlerse, her iki hesap da gönderide veya Makara başlığında görünür. Ayrıca her iki takipçi grubuyla da paylaşılacak.

Bunun gibi bir özellik, etkileyicilerin ve içerik oluşturucuların başkalarıyla ortaklaşa yaptıkları gönderileri ve Reels’leri paylaşmalarını kolaylaştırır. Şu anda, başka bir kişi veya hesapla işbirliği içinde içerik oluşturuyorsanız, ikinizden birinin bunu kendi akışınızda yayınlaması gerekecek ve ardından diğeriniz onu kendi akışında paylaşabilecek. İşbirliği özelliği, içeriği her iki beslemede de otomatik olarak paylaşacak ve size bu kadar az zaman ve güçlük kazandıracaktır. Bu yeni Collab özelliği, katılan her iki içerik oluşturucunun da paylaşılan geri bildirimleri görmesini sağlayacak.

Hindistan, Instagram Collab‘ın test edildiği ilk iki ülkeden biri ve küresel olarak Instagram kullanıcılarının yalnızca küçük bir yüzdesiyle test ediliyor. Bu nedenle, şu anda bu özelliği göremiyorsanız, test bitene ve resmi olarak kullanıma sunulana kadar beklemeniz gerekecek.

Instagram Collab nasıl çalışır?

– Normalde yaptığınız gibi bir yayın gönderisi yüklersiniz veya bir Reels oluşturursunuz.

– Paylaşım ekranınızın sonuna geldiğinizde “Kişileri Etiketle” seçeneğini göreceksiniz.

– “Kişileri Etiketle”ye tıkladığınızda, “Ortak Çalışanı Davet Et”e tıklayarak bir ortak çalışanı davet etme seçeneğine sahip olacaksınız.

– Bunu yayınlayın, bir hesap arayabilir ve ortak çalışan olarak ekleyebilirsiniz. Davet ettiğiniz hesabın davetinizi kabul etmesi gerekir ve şu anda yalnızca test deneyimini alan herkese açık hesaplar “Ortak Çalışma”ya/ortak yazarlığa davet edilebilir.

– Hesap, işbirliği davetini kabul ettiğinde, etiket ekranına eklenecek ve gönderinizin başlığında da belirtilecektir.

Instagram ayrıca, kullanıcıların Keşfet özet akışınızda ne kadar “hassas” içerik göreceklerini kontrol etmelerini sağlayacak yeni bir Hassas İçerik Kontrolü özelliğine de sahip oluyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!