Instagram Artık Küresel Olarak Reels’te Reklam Yayınlamaya Başladı

Instagram kullanıcısıysanız ve bir süredir kullanıyorsanız, platformun önceden sadece reklam amaçlı ücretli gönderiler olduğunu, daha sonra hikayelerin geldiğini ve izlediğimiz birkaç hikayeden sonra ücretli hikayelerin geldiğini biliyor olabilirsiniz.

Ancak şimdi Instagram, ‘Reels‘ adlı nispeten daha yeni özelliğinde reklamlar yayınlıyor. Reels‘lerin ne olduğunu bilmeyen biriyseniz, Instagram‘ın TikTok‘un muazzam başarısından sonra getirdiği bir özelliktir, Reels özelliği TikTok ile benzer bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve kısa uzunlukta eğlenceli video kliplere sahiptir. Reels, bu özellik şirketin en büyük rakibine meydan okuduğundan platform için gerçekten karlı olduğunu kanıtladı.

Instagram Reels‘lerdeki reklamlar, videolarınızın başına veya sonuna yerleştirilmeyecekleri için Facebook veya YouTube‘da gördüğümüz reklamlardan farklı olacak, bunun yerine kullanıcılar izledikleri her birkaç Reels‘lerden sonra reklam görebilecekler. Reels‘de reklamlar atlanamayacak ve 30 saniyeye kadar uzayabilecek.

Instagram hala Hindistan, Almanya vb. gibi belirli ülkelerde Reels‘leri test ediyor ve bu özelliği hala birçok ülkede kullanıma sunmadı, ancak Reels şirket için iyi bir reklam geliri sağlamaya başlar başlamaz, tüm dünyadaki kullanıcılar muhtemelen Makaraları kullanabilmek.

Reklamcılar, özellikle küçük işletmeler, Reels üzerinde reklam vermeyi seveceklerdir, çünkü Reels bağımlılık yaratan bir özelliktir ve Makaraların reklam etkileşimi muhtemelen çok güçlü olacak ve dolayısıyla daha fazla satışla sonuçlanacaktır.

Facebook, çevrimiçi reklamcılığın son birkaç yılda büyük ölçüde arttığını ve çevrimiçi reklamcılığın geleceğin olduğunu anlıyor, bu nedenle şirket bunun için yeni ve geliştirilmiş yollar geliştiriyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!