Huawei Honor 8; 5.2 inç 1080×1920 piksel (FHD) çözünürlüğünde IPS LCD ekranı, 12 MP çift sensörlü arka 8 MP ön kamerası, 8-çekirdekli HiSilicon Kirin 950 işlemcisi, Mali-T880 MP4 GPU’su, 3/4 GB RAM, 32/64 GB genişletilebilir (microSD 256 GB) dahili depolama seçenekleri ve 3000 mAh bataryası ile ön plana çıkıyor.
5.2 inç 1080×1920 piksel (FHD) çözünürlüğünde IPS LCD erkan ile gelen Huawei Honor 8, 423 ppi piksel yoğunluğuna ve 72.5% Ekran/Kasa oranına sahip.
12 Megapiksel çift sensörlü arka kamera 8 Megapiksel ön kamera bulunan Huawei Honor 8’in arka tarafında Çift LED‘li bir (çift tonlu) Flaş yer alıyor. f/2.2 diyafram açıklığı, 1.25 µm piksel boyutu, panorama, HDR gibi özelliklere sahip olan telefon 1080p@120fps, 720p@240fps, HDR video kaydı yapabiliyor.
8-çekirdekli HiSilicon Kirin 950 yonga seti bulunan Huawei Honor 8’de, Mali-T880 MP4 GPU, 3 GB RAM/32 GB, 4 GB RAM/64 GB, şeklinde RAM ve dahili depolama (microSD 256 GB) seçenekleri bulunuyor.
3000 mAh değiştirilemeyen batarya ile gelen telefon, USB Tip-C, NFC, Infrared (kızıl ötesi), parmak izi okuyucu gibi teknolojilere ve 4.5G desteğine (LTE Cat6 300/50 Mbps) sahip.
Huawei Honor 8 Özellikleri
TASARIM |
|
| İşletim Sistemi: | Android 6.0.1 (Marshmallow) – Emotion 4.1 Arayüzü |
| Uzunluk: | 145.5 mm (5.73 inç) |
| Genişlik: | 71 mm (2.80 inç) |
| Kalınlık: | 7.5 mm (0.30 inç) |
| Ağırlık: | 153 gram |
| Kasa: | Cam/Alüminyum alışım |
| Çerçeve: | Alüminyum alışım |
| Tuşlar: | Sanal |
| Renk Seçenekleri: | İnci Beyazı, Sunrise Altın, Gece Siyahı, Sakura Pembe, Safir Mavi |
EKRAN |
|
| Ekran ölçüleri: | 5.2 inç |
| Çözünürlük: | 1080×1920 piksel (FHD) |
| Piksel yoğunluğu: | 423 ppi |
| Ekran/Kasa oranı: | 72.5% |
| Ekran tipi: | IPS LCD |
| Ekran Koruması: |
KAMERA |
|
| Çözünürlük (arka): | 12 Megapiksel Çift Kamera |
| Flaş: | Çift LED (çift tonlu) Flaş |
| Özellikleri: | f/2.2 diyafram açıklığı, 1.25 µm piksel boyutu, coğrafi etiketleme, dokunmatik odaklama, yüz tanıma, HDR, panorama |
| Video Özellikler: | 1080p@120fps, 720p@240fps, HDR |
| Ön Kamera: | 8 Megapiksel, , f/2.4 diyafram açıklığı, LED flaş |
DONANIM |
|
| Yonga Seti: | HiSilicon Kirin 950 |
| İşlemci (CPU): | 8-çekirdekli, (4×2.3 GHz Cortex-A72 & 4×1.8 GHz Cortex A53) |
| Grafik İşlemcisi (GPU): | Mali-T880 MP4 |
| Sistem Belleği (RAM): | 3/4 GB RAM |
| Dahili Hafıza: | 32/64 GB |
| Arttırılabilir Hafıza: | microSD 256 GB |
BATARYA |
|
| Kapasite: | 3000 mAh, Li-Po |
| Değiştirilebilir: | Hayır |
| Günlük kullanım: |
BAĞLATI |
|
| Bluetooth: | 4.2, A2DP, EDR, LE |
| Wi-Fi: | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot |
| Konumlandırma: | A-GPS, GLONASS/ BDS |
| USB: | USB 2.0 Tip-C |
| Diğer: | NFC, Infrared (kızıl ötesi), parmak izi okuyucu |
ŞEBEKE |
|
| SIM: | nano-SIM (tek ve çift SIM olarak 2 versiyon) |
| Teknoloji: | GSM / HSPA / LTE |
| 2G Bantları: | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Bantları: | HSDPA 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Bantları: | LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800) |
| Hız: | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat6 300/50 Mbps |

