Çift arka kamerası ile ön plana çıkan HTC Desire 12 Plus’ın genel özellikleri; 6.0 inç 720p+ çözünürlüğünde IPS LCD ekran, 13MP+2MP çift arka 8MP ön kamera, 8-çekirdekli Snapdragon 450 yonga seti, Adreno 506 GPU, 3 GB RAM, 32 GB genişletilebilir (microSD 400 GB) dahili depolama alanı, 3540 mAh kapasiteli batarya ve parmak izi okuyucu şeklinde.
6.0 inç 720x1440piksel (720p+) çözünürlüğünde IPS LCD ana ekran ile gelen HTC Desire 12 Plus, 268 ppi piksel yoğunluğuna, %76.7 Ekran/Kasa oranına sahip.
13MP + 2MP çift arka kamera, 8 Megapiksel ön kameraya yer verilen telefonun arka tarafında bir adet LED Flaş bulunuyor. Faz algılamalı otofokus, f/2.2 diyafram açıklığı, panorama, HDR gibi özelliklere sahip olan arka kamera 1080p@30fps, 720p@30fps video kaydı yapabiliyor.
Donanım tarafında 8-çekirdekli Qualcomm Snapdragon 450 işlemcisine ev sahipliği yapan HTC Desire 12 Plus’da, Adreno 506 GPU, 3 GB RAM ve 32 GB genişletilebilir (microSD 400 GB) dahili depolama seçenekleri bulunuyor.
2965 mAh kapasiteli bataryaya sahip telefon Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Parmak izi okuyucu, microUSB 2.0 gibi özelliklere 4G (Cat4 150/50 Mbps) desteğine sahip.
HTC Desire 12 Plus Özellikleri
TASARIM |
|
| İşletim Sistemi: | Android 8.0 (Oreo) |
| Uzunluk: | 158.2 mm (6.23 inç) |
| Genişlik: | 76.6 mm (3.02 inç) |
| Kalınlık: | 8.4 mm (0.33 inç) |
| Ağırlık: | 157.5 gram |
| Kasa: | Alüminyum/Cam |
| Çerçeve: | Alüminyum Alaşım |
| Tuşlar: | Sanal |
| Renk Seçenekleri: | Soğuk Siyah, Sıcak Gümüş, Altın |
EKRAN |
|
| Ekran ölçüleri: | 6.0 inç, 92.9 cm2 |
| Çözünürlük: | 720×1440 piksel (720p+), 18:9 oranı |
| Piksel yoğunluğu: | 268 ppi |
| Ekran/Kasa oranı: | %76.7 |
| Ekran tipi: | IPS LCD |
| Ekran Koruması: |
KAMERA |
|
| Çözünürlük (arka): | 13MP+2MP Çift Kamera |
| Flaş: | LED Flaş |
| Özellikleri: | Faz algılamalı otofokus, f/2.2 diyafram açıklığı, panorama, HDR |
| Video Özellikler: | 1080p@30fps, 720p@30fps |
| Ön Kamera: | 8 Megapiksel, f/2.0 diyafram, 1080p@30fps |
DONANIM |
|
| Yonga Seti: | Qualcomm Snapdragon 450 (SDM450) |
| İşlemci (CPU): | 8-çekirdekli 1.8 GHz Cortex-A53 |
| Grafik İşlemcisi(GPU): | Adreno 506 |
| Sistem Belleği (RAM): | 3 GB RAM |
| Dahili Hafıza: | 32GB |
| Arttırılabilir Hafıza: | microSD 400 GB |
BATARYA |
|
| Kapasite: | 2965 mAh, Li-Ion |
| Değiştirilebilir: | Hayır |
BAĞLANTI |
|
| Bluetooth: | 4.2, A2DP, LE |
| Wi-Fi: | Wi-Fi 802.11 b/g/n, WiFi Direct, hotspot |
| Konumlandırma: | GPS, A-GPS, GLONASS |
| USB: | mikroUSB 2.0 |
| Diğer: | Parmak izi okuyucu |
ŞEBEKE |
|
| SIM: | nanoSIM (çift SIM kartlı) |
| Teknoloji: | GSM / HSPA / LTE |
| 2G Bantları: | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Bantları: | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Bantları: | LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 28(700), 38(2600), 40(2300) |
| Hız: | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps |

