Her Ülkenin En Popüler Mesajlaşma Uygulaması

SimilarWeb araştırma şirketi tarafından yayınlanan bir araştırmak ile Her Ülkenin En Popüler Mesajlaşma Uygulaması haritasını çıkardı. Listede Android telefonlarda en çok kullanılan uygulama WhatsApp olurken 2. sırada Facebook’un Messenger uygulaması yer alıyor.

Yayınlanan haritada %55.6 pazar payı ile dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasının WhatsApp olduğunu görüyoruz. Toplam 182 ülkenin 109’u en çok WhatsApp’ı kullanırken, 49 ülke Messenger uygulamasını, 15 ülkede Viber’i kullanılıyor. Mesajlaşma uygulamalarının en çok kullanıma göre sıralanışı da şu şekilde.

En Popüler Mesajlaşma Uygulaması

 1. WhatsApp
 2. Messenger
 3. Viber
 4. Line
 5. WeChat
 6. Telegram
 7. KakaoTalk
 8. imo
 9. Zalo
 10. BBM
 11. ChatOnEn Popüler Mesajlaşma Uygulaması

Genel tablo gördüğünüz gibi ancak ülkelerin mesajlaşma uygulaması kullanımında ilginç bulduklarımı sizlere belirteyim; Güney Amerikanın (Brezilya, Peru, Arjantin, Meksika vb) ülkeler WhatsApp kullanırken Kuzey Amerikanın (U.S, Kanada ve Grönland) Messenger uygulamasını tercih etmiş.

Kuzey ve Güney Amerikanın ortasında olan Küba imo’yu, Çin WeChat’i, İran ve Özbekistan Telegram’ı, Türkmenistan, Tayland, Tayvan ve Japonya Line’ı, Endonezya BBM’yi, Vietnam Zalo’yu, Kore ise KakaoTalk’ı kullanıyor.

Mesajlaşma uygulamaları genellikle toplumun yoğunlukta kullandığı tercih ediliyor. Bu nedenle yayınlanan raporun yakın gelecekte çok fazla değişmeyeceğini öngörebiliriz. Ancak ne olursa olsun WhatsApp’ın bu alandaki liderliği uzun bir süre daha devam edecektir.

Kaynak:SimilarWeb
YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!