Gurman: Daha Büyük Apple Silicon’lu iMac Yolda, Daha Güçlü ‘M2X’ Çipine Sahip Olabilir

Bloomberg gazetecisi Mark Gurman‘a göre, mevcut 27 inç Intel modelinin yerini alacak daha büyük, yeniden tasarlanmış, Apple silikon destekli iMac yolda ifaedisini kullandı.

Power On haber bülteninin son bölümünde yazan Gurman, Apple‘ın kısa süre önce daha küçük ‌iMac‌ için ekran boyutunu 21,5 inçten 24 inç’e çıkarmış olmasının kendisine 27 inçlik modelin eşdeğer boyutta bir artış görebileceğini gösterdiğini söylüyor.

Intel 27 inç modellerin yerini alacak daha büyük, yeniden tasarlanmış bir ‌iMac‌‘in yolda olduğuna kesinlikle inanıyorum. Apple‘ın daha küçük olan modelinin ekran boyutunu 21,5 inçten 24 inç’e çıkarması, 27 inçlik modelin de boyut artışı görebileceğini gösteriyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, Apple’ın daha büyük modeli, daha küçük modelde bulunan aynı M1 yongasıyla piyasaya süreceğini düşünmüyorum. Muhtemelen bir M1X, mevcut ‌M1‌’in daha güçlü versiyonu veya bir M2X olacaktır.

Apple bir süredir şirket içi işlemcilerle daha büyük bir “iMac” üzerinde çalışıyor, ancak Apple’ın Nisan ayında duyurulan yeniden tasarlanmış 24 inçlik modeli piyasaya sürmeye odaklanması için bu sürümün geliştirilmesinin durdurulduğu bildirildi.

Ağustos 2020’de piyasaya sürülen Apple serisinde kalan 27 inç Intel modelleri, üretim döngülerinin sonuna geldiklerini gösteriyor.

Yeni ve daha büyük bir “iMac“, muhtemelen daha ince bir genel tasarım, stüdyo kalitesinde mikrofonlar ve elbette Intel‘in yerini alan daha güçlü Apple silikon işlemciler gibi en son 24 inçlik modelde piyasaya sürülen birkaç değişikliği taklit edecekti.

Ayrı bir haber bülteninde Gurman, Apple‘ın bir gün Touch ID’yi Apple Watch‘a getirebileceği fikrini de önemsemedi. Gurman, uygulama ve medya indirme ödemelerini onaylamak için Apple Watch‘ta ‌Touch ID‌’nin faydasını görebildiğini kabul etti, ancak bunun “yakın zamanda, yakın zamanda” olduğunu görmediğini söyledi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!