Geliştiriciler Google Play Store’da promosyon kodları oluşturabilecek

Geliştiriciler Google Play Store’da yaptıkları uygulamaları promosyon olarak dağıtmak için bir çözüm henüz yoktu. Geliştiricilere sunulan tek yol kullanıcıları beta programına ekleyerek ücretli uygulamalara erişim sağlamaktı.

Uzunca bir süredir Google’dan promosyon kodları ile ilgili bir gelişme bekleniyordu. Her ne kadar alış-veriş bölümünde kod bölümü olsa da henüz çalışmayan bir sistem olarak duruyordu.

Google Developer Console Help sayfası üzerinden paylaşılan bilgiye göre Geliştiriciler Google Play Store’da bulunan ücretli veya uygulama içi satışlı uygulamaları için Developer Console’dan promosyon kodları oluşturulabilecek.

Geliştiriciler Google Play Store'da promosyon kodları oluşturabilecek

Geliştiriciler sahip oldukları her uygulama için ayrı ayrı 500 promosyon kodu oluşturma hakkı verilirken her üç aylık dönemde tekrardan promosyon kodlarını oluşturabilecek.

Oluşturulan bu 500 promosyon kodu sadece bir çeyrekte geçerli olacak ve sadece o çeyrek içinde kullanılabilecek. Her çeyrekte talep edilen kodlar 24 saat içinde hesaplara yüklenip kullanılabilir olacak.

Ayrıca oluşturulacak olan bu kodların geçerlilik süresini geliştiricinin belirleye bildiğini de belirtelim. Yani geliştirici isterse promosyon kodunu belli bir tarih aralığında geçerli yapabilecek.

Bu kodlar marketin gelişimi ve ilgiyi arttırması yönünden oldukça önemli. Yakın bir tarihte geliştiriciler çeşitli kampanyalar ile bu kodların dağıtımına başlaması bekleniyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!