Google, Intel ve Zoom İşletmelerin Chrome Kullanması için İttifak Başlattı

Google, Box, Citrix, Dell, Imprivata, Intel, Okta, RingCentral, Slack, VMware ve Zoom‘un da dahil olduğu bir grup teknoloji şirketi, bugün Modern Computing Alliance‘ın lansmanını duyurdu.

Bu yeni ittifakın misyonu, kurumsal müşterilerin yararına “silikondan buluta” inovasyonu destekleyerek farklılaştırılmış modern bir bilgi işlem platformunu beslemek ve entegre iş çözümleri için ek seçenekler sunmaktır. “

İttifakın asıl amacı şudur: Chrome kelimesi ana sayfasında hiçbir zaman görünmese ve Google‘ın ortakları da bundan asla tam olarak bahsetmese de, işletmelerin Chrome ve Chrome OS‘yi benimsemelerine yardımcı olmakla ilgilidir. Bir Google sözcüsü “İttifakın odak noktası, Google Chrome ekosisteminde yeniliği ve birlikte çalışabilirliği teşvik etmek, kurumsal müşteriler için seçenekleri artırmak ve bugün şirketlerin karşılaştığı en büyük teknolojik zorluklardan bazılarının ele alınmasına yardımcı olmaktır” dedi.

Google liderliğindeki ittifakın odak noktası, performans, güvenlik, kimlik yönetimi ve üretkenliğe odaklanarak kuruluşa modern web uygulamaları getirmektir. Ve elbette bunların tümü, Chrome ve Chrome OS‘de iyi çalışması ve birlikte çalışabilir olması amaçlanıyor.

Kuruluşlar buluta geçtikçe, daha iyi web uygulamaları ve hatta yerel çözümlerin yanı sıra çalışan Progresif Web Uygulamaları oluşturmak da kesinlikle asil bir hedeftir. Bu şirketlerin birlikte çalıştığını görmek güzel. Pandemi göz önüne alındığında, tüm bunlar şimdi yeni bir aciliyet kazandı. Plan, ittifakın ürünleri 2021’in ilk yarısında piyasaya sürmesidir; Bunların ne şekilde olacağı belirsizdir. Umarız, bunlar herhangi bir tarayıcıda iyi çalışır. Bu “ittifakların” birçoğu oldukça çabuk sönüyor, bu yüzden burada ne olduğuna bir göz atacağız.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!