Google ile Hayvan seslerini öğren

Google Avusturya kaynaklı resmi Google+ hesabından yaptığı açıklama ile Google ile Hayvan seslerini “hayvan sesleri” vs yazarak dinlenilebileceğini açıkladı.

Geçtiğimiz gün “metronometre”‘yi kullanıma sunan (Google’a metronome yazın) Google bugün ise bizlere hayvan seslerini dinleyebileceğimiz ve nasıl ses çıkarttıklarını öğrenebileceğimiz bir arama bölümü duyurdu.

Google “hayvan sesleri” yazarak, şuana kadar eklenen  “maymun, kedi, inek, ördek, fil, at, aslan, geyik, baykuş, domuz, rakun, horoz, koyun, kaplan, hindi, kaplumbağa, Grönland balinası, kambur balina, kurt, zebra” 19 hayvanın sesini dinleyebilirsiniz.Google ile Hayvan seslerini öğren_01

Ayrıca Google’a bu 19 hayvanlardan birini yazım yanına sesi diyerek de (horoz sesi) yine bu seslere erişebilirsiniz. Yeni eklenen bu özellik ile artık çocuklar merak ettiği hayvanın sesini yazım araması yeterli olacak.

Özellikle arama kavramını bir adım daha ileri götürmeyi hedefleyen Google, “Hava durumu, şehirler arası mesafe “konya ankara arası mesafe“, saat kaç, yabancı kelime çevirme “now çevir“, metronometre kullanma “metronome” gibi bir çok şeyin erişimini kolaylaştırarak hayatımıza hız katmayı ve istediğimiz şeyi daha hızlı bulmamızı sağlıyor.

İlerleyen günlerde 19 hayvan dışına kalan diğer hayvanlarında da eklenmesi bekleniyor. Ayrıca bu özelliğin hem bilgisayarda ki Google bölümünden, hem de telefonda bulunan Google ile arama bölümüne yazarak erişebilirsiniz.Google ile Hayvan seslerini öğren

Siz eklenen bu özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz. Hayatınızda bu özellikleri “”Hava durumu, şehirler arası mesafe “konya ankara arası mesafe”, saat kaç vs” kullanıyor musunuz?

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!