Google Glass 2 Kurumsal Sürümü Duyuruldu

Google’ın arttırılmış gerçeklik konsepti ile geliştirdiği Google Glass 2 kurumsal sürümü duyuruldu. Partnerleri ile çalışarak geliştirilen ve çalışma ortamı içinde yardımcı görsel bildirimler veren gözlük, iş verimini ve odaklanmayı arttırmaya yönelik bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor.

İlk etapta son kullanıcı için geliştirilen Google Glass, düşük batarya süresi ve güçsüz donanım ile eleştirilmiş, yüksek fiyatı ile de ulaşılması zor bir cihaz olmuştu. Daha sonra ki jenerasyonla (Google Glass 2) sorunların bir kısmını düzeltmiş olsalar da yine fiyat konusunda kolay ulaşılabilir cihaz olamamıştı.

Google Glass Enterprise Edition 2 camsız sol çapraz görseli, çerçevesiz Google Glass 2

Google Glass EE 2 (Google Glass Enterprise Edition 2) ile Microsoft HoloLens 2’ye benzer bir stratejiye geçerek artık kurumsal pazara açılıyor. Ürün geliştirme süreçlerinde oldukça mantıklı olan bu hamle, IBM’in ilk çıkan pahalı bilgisayarları kurum ve şirketlere satarak bilgisayar pazarı içinde liderliğe oturmasına ve iş geliştirme sürecinde verimin artmasına sebep olmuştu. Daha  sonra herkesin hatırlayacağı üzere kişisel bilgisayarlar (PC) furyası başlamış ancak IBM bu süreci iyi yönetemeyip batmıştı. Konumuza dönecek olursak.

Arttırılmış gerçeklik cihazının en rahat kullanılabilir hali olan Google Glass 2 Kurumsal Sürümü, diğer AR cihazlara göre çok daha küçük ve hafif. Donanım olarak Qualcomm’un Snapdragon XR1 yonga setine ev sahipliği yapan gözlük, diğer Google Glass’lara göre daha fazla işlem gücü, enerji verimliliği ve teknoloji ile donatılmış.

Google Glass 2 Kurumsal Sürümü camsız ve çerçevesiz ön tarafı

8MP kamera (80 DFOV (F=~3.5mm)), 640×360 Optik ekran ve 3DoF/6DoF kafa hareket takibi sensörüne yer verilen gözlük mikroUSB Tip-C, Bluetooth 5.0, Android Oreo (AOSP) ve makine öğrenmesi ile birlikte geliyor. Her sektör ve iş kolu için ayrı çerçeve tasarımı ve yazılım desteği ile gelen Google Glass EE 2, 999$’dan satışa çıkacağı bildirilmiş. Daha fazla detay için Google Glass sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!