Google Chrome’un Yeni İyileştirmeleri Web Tarama Deneyiminizi Yüzde 23 İyileştirecek

Gelişen teknoloji ile birlikte insanoğlu çok şey başarmıştır. Bu aynı zamanda, gelişen teknolojiyle birlikte insanların daha hızlı ve daha güvenilir bir web deneyimi elde etmeyi başardığı ve bunun da JavaScript‘teki gelişme sayesinde olduğu anlamına geliyor. JavaScript, yorumlamalar ve derlemeler yoluyla insanların anlaşılabilir dilini makinenin anlaşılır dillerine çevirmeyi başaran ve hem web hem de masaüstündeki birçok uygulamada ve ayrıca web’in birçok işlevi için ayrı ayrı kullanılan bir programlama dilidir.

Ancak Google, web’deki kullanıcı deneyimini öncekine göre önemli ölçüde daha hızlı ve kolay hale getirecek ve aynı zamanda daha az bellek kullanacak yeni Chrome sürümünde daha hızlı bir deneyim elde etmek için yaptığı çalışmalardan dolayı kendisiyle oldukça gurur duymaktadır.

Google, yeni Chrome 91‘i için JavaScript‘i hızlı bir şekilde başlatmak ve çalıştırmak için bir orta yol geliştirdi; bu, başlangıçta daha yavaş başlaması anlamına gelir. Teknoloji devi, Chrome‘daki V8 JavaScript‘i için kullanıcılara web’de daha hızlı bir deneyim sunmayı vaat eden yeni bir derleyici göndererek bu taktiği başardı. Ancak, proje için görevlendirilen bazı mühendisler, bunun kullanıcılara daha hızlı bir deneyim sağlamasına rağmen bunun bir tür “hile” yolu olduğuna inanıyor.

Şirket, Chrome 91‘de V8 JavaScript‘in kullanıma sunulması sayesinde, web’in öncekine kıyasla yüzde 23 daha hızlı bir çalışma performansına sahip olacağı konusunda kullanıcıları aydınlattı.

Ancak, Google‘ın web için daha iyi bir deneyim elde etmesinin tek yolu bu değildir. Teknoloji devi, sizin için en temel görevleri yerine getirirken CPU’nun atlamasını önlemek için optimizasyon merkezinde kodların ve hafızaların daha sıkı bir şekilde paketlendiği bir numara kullanıyor. Ancak şirket, bu yeni taktiğin, M1 Mac‘ler ve yeni M1 iPad Pro gibi Apple‘ın güçlü M1 çipinde çalışan cihazlarda en iyi şekilde çalıştığına inanıyor.

Her iki işlev de web deneyiminizi yüzde 23 oranında iyileştirecek ve küçük bir sayı gibi görünse de bu, dizüstü bilgisayarınızın ve mobil pillerinizin daha uzun ömürlü olmasında yine de büyük rol oynuyor.

Google, en iyi uygulamaları ve en ünlü arama motoruyla dünyanın en güvenilir hizmetlerinden biridir. Bu işlevlerin çevrimiçi deneyiminizi keyifli hale getirmek için harikalar yaratacağından eminiz ve şirketin gelecekte de harika şeylerle geleceğinden eminiz.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!