Google, Apple’ın Cihaz Bulma Ağına Bir Yanıt Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Google, 9to5Google tarafından yapılan analize göre, Apple‘ın Find My ağına benzer şekilde, Android telefonları kayıp cihazları bulabilen bir arı zekasına dönüştürmek için çalışıyor olabilir. Google Play Hizmetleri’nin beta sürümünde, telefonların diğer cihazları bulmasına yardımcı olma yeteneğine atıfta bulunan ve potansiyel olarak Android telefonların yakında daha kolay bulunabileceğini gösteren bir kod ile özellik için bir geçiş ortaya çıktı.

Google‘ın destek sayfasına göre, mevcut Cihazımı Bul sistemi yalnızca açık, veri veya Wi-Fi sinyaline sahip ve konum hizmetleri etkinleştirilmiş telefonları bulabilir. Bu erken aşamada, geçiş ağı özelliğinin (görünüşe göre Spot olarak adlandırılır) bu sınırlamalardan hangisini çözeceği belirsizdir, ancak kayıp bir telefon ararken herhangi bir avantaja sahip olmak iyidir.

Google‘ın bir Android telefon ağı kullanmayı içeren başka projeleri de var özellikle deprem algılama özelliği. Uygulama farklı olsa da, temel konsept muhtemelen çok benzer: 3 milyardan fazla aktif Android cihaz var ve bu, ister ivmeölçer verileri isterse yanlış yerleştirilmiş bir telefonun konumu olsun, bilgi kaynağı için büyük bir kalabalık.

9to5Google, kullanıcıların özelliği kapatmasına izin verecek bir ayar buldu ve bu, telefonlarının diğer cihazları bulmaya yardımcı olmamasını sağladı. Sınırlı bilgi göz önüne alındığında, Find My Device ağının, Apple’ın Find My ağı veya Samsung‘un Galaxy Find ağı gibi telefonlar dışındaki şeyleri bulup bulamayacağı belirsiz. Ve elbette, bu bir Beta sürümünden paketlenmemiş kod olduğundan, bu değişiklikler hiçbir zaman gerçek bir genel sürüm görmeyebilir.

Google, olası özellik hakkında yorum talebine hemen yanıt vermedi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!