Google, Android’de Chrome İçin Bir Fiyat Takip Özelliği Geliştiriyor

Android‘de Chrome‘un en son sürümü, sizi fiyat düşüşleri konusunda uyarmak için yeni bir fiyat izleme özelliği sunmaya başladı. SmartDroid, Chrome sürüm 90’da yeni özelliği aldığını bildiriyor, ancak bu herkes için geçerli görünmüyor. Etkinleştirildikten sonra Chrome, herhangi bir fiyat düşüşü olup olmadığını görmek için açık sekmelerinizi izler ve herhangi bir şey olursa size bir bildirim gönderir.

Chrome’un masaüstü istemcisi için kullanılabilen Keepa gibi fiyat izleme uzantılarıyla uyumlu olmayan Android uygulaması için yararlı bir işlev olabilir. Ancak fiyatlarını takip etmek için bir sekmeyi açık tutmanız gerekliliği hantal görünüyor. Umarım Google, bu özellik yaygın bir şekilde kullanıma sunulmadan önce daha şık bir çözüm bulur.

Chrome sürümünüz bu özellik ile güncellendiyse, “Fiyatları takip et” olarak listelendiği sekme seçme ekranının sağ üst kısmındaki üç nokta ayarları menüsünden açabilirsiniz. Görünmüyorsa, Android Police ve 9to5Google, adres çubuğundaki “chrome: // flags / # enable-tab-grid-layout” seçeneğine gidip açılır menüye dokunarak manuel olarak etkinleştirebileceğinizi bildirdi. ve “Etkin Fiyat bildirimleri” ni seçin. Özelliğin görünmesi için tarayıcınızın yeniden başlatılması gerekebilir. Ancak bu yöntemi kullanarak özelliği etkinleştiremediğimiz için teknik herkes için işe yaramıyor.

Chrome’un fiyat izleme özelliğiyle ilgili haberler, Microsoft’un Edge tarayıcısının bir fiyat karşılaştırma aracı eklemesinden yalnızca aylar sonra geldi ve bunu kısa bir süre sonra kupon ve promosyon kodları için yerleşik destek izledi. Firefox, 2018’de Price Wise adlı bir fiyat izleme özelliğini de denedi; ancak o zamandan beri resmi bir izin almamış gibi görünüyor.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!