Google Allo Mesajlaşma Uygulaması ve Detayları

Görüntülü görüşmesi “Duo”ya ek olarak bu sefer Google Allo Mesajlaşma Uygulaması ile karşımızda. Yeni nesil mesajlaşma uygulaması olan Google Allo, yetenekleri ve bazı akıllı özellikleri ile kullanıcılara en iyi deneyimi yaşatmaya çalışacak.

Geçtiğimiz günlerde Google I/O etkinliği ile duyurulan Google Duo ve Google Allo, peş peşe marketteki yerini aldılar. Google’ın uygulama geliştirici ekibi tarafından yapılan uygulamalar bundan sonra 2. parti uygulamalara gerek duymadan yazılı/görsel mesajlaşmayı ve görüntülü görüşmeyi bizlere sağlayacak.

Google Allo Mesajlaşma Uygulaması, WhatsApp’a benzer bir yapıda. İnternet üzerinden yazılı/görsel haberleşmeyi sağlayan uygulama, yapay zeka yazışmaları anlayıp daha pratik cevap verme, Google Asistan ile eşlenik olarak çalışıp sorularınıza cevap vermek, hareketli/hareketsiz çıkartma gibi özellikleri ile diğer mesajlaşma uygulamalarından ayrılıyor.

  • Mürekkep: Gönderdiğiniz fotoğraflara doodle veya yazı ekleyebilir,
  • Çıkartmalar: Google Allo’daki hareketli/hareketsiz çıkartmalar ile kendinizi daha iyi ifade edebilir,
  • BAĞIRIN veya fısıldayın: özelliği ile yazının ekranda olan boyutunu gönderme tuşuna uzun bazılı tutarak belirleyebilir,
  • Akıllı Yanıt: Tarzınızı, yazdığınız mesajlardan öğrenen Akıllı Yanıt, mesaj ve fotoğraflara daha hızlı yanıt vermenize,
  • Google asistanı: Merak ettiğiniz bir şeyi yazışma bölümüne @google yazarak google asistana sorabilirsiniz.
  • Gizli mod: Mesajlar uçtan uca şifreleme daha güvenli olup belirli bir sürenin sonunda silinen mesajlar sayesinde görünme süresini siz belirleyebilirsiniz. (bu özellik sağ altta kişi seçme bölümüne tıklandıktan sonra “Gizli sohbet başlat” seçeneğini seçince aktif oluyor. Kişiyi seçtikten sonra sağ üstten zamanı ayarlayabiliyorsunuz.)

Google Allo Mesajlaşma Uygulaması

Ayrıca Google, (Google Asistan ve Akıllı Yanıt, şu an için yalnızca İngilizce kullanılabilmektedir) şeklinde bir uyarıda da bulunmuş. Uygulamanın kurulumu oldukça basit. Telefon numarasını girdikten sonra bir onay konu geliyor daha sonra profil fotoğrafını ve İsminizi yazdıktan sonra Google Allo’yu kullanabiliyorsunuz. Aşağıdaki indirme linklerinde Google Allo’yu indirebilirsiniz.

https://youtu.be/VXEkoXgb4bI

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!