Galaxy S7 ve LG G5 fotoğrafları sızdırıldı

21 Şubat’da MWC’de tanıtılacak olan Galaxy S7 ve LG G5 fotoğrafları ve Galaxy S7 kutu içeriği sızdırıldı. Galaxy S7 ve LG G5 fotoğrafları daha önce de bir çok kez sızdırılmıştı, ancak bu sefer çok daha ayrıntılı olarak görülebiliyor.

Dubai’de 2. el telefonların satıldığı bir sitede ortaya çıkan Galaxy S7 ve LG G5 fotoğrafları, kutu içerikleri ile birlikte ilana verilmiş. Daha sonra durumu fark eden site ürünleri kaldırmış olsa da fotoğraflar şuan bir çok yerde dolaşıyor.

Tahminimize göre telefonlar Galaxy S7 ve LG G5’in ilk örneklerinden. Uyduruk bir kutu ve kutu yerleşimi ile görüntülenen telefonlar geliştiricilere gönderilen bir geliştirici telefonu da olabilir.

Galaxy S7’nin kutusunda Bağlantı kablosu, hızlı şarj adaptörü, kulaklık (beyaz kutu içerisinde) yanında bizim dikkatimizi çeken asıl şey OTA bağlantı aparatı oldu. Samsung’un uzun bir süredir telefonlarında bulunan OTA özelliğini Samsung, OTA bağlantı aparatı vererek ön plana çıkarmayı amaçlıyor olabilir.

Kutuyu bir tarafa bırakacak olursak Galaxy S7 sızdırılan görüntüler ile bire bir aynı olduğu görülüyor. Kesin olmamakla birlikte, Galaxy S7 %99 bu tasarımla gelecek. Ufak bir ihtimal de olsa belki Samsung bizlere geliştiriciler için tasarlanmış telefonlarını yayınlıyor olabilir.

LG G5’e geçecek olursak, beklenildiği üzere tamamen metal bir kasa ile birlikte geliyor. Ekran/Kasa oranı olarak oldukça yüksek bir seviyede olan telefonun yan çerçeveleri de yok denecek kadar az.

Telefon sol tarafına konumlandırılan ses kontrol butonlarının yanında LG alt tarafta ne olduğunu çıkartamadığımız ancak deklanşör butonu gibi görünen bir tuş yer alıyor. Kamera kısmında yine lazer otofokus ile gelen LG G5’in alt kısmında olan çizgi dikkatimizi çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde sızdırılan bir bilgiye göre LG G5’in bataryası alt kısmına yerleştirilen bir kapak vasıtası ile kolayca değiştirilebileceği söyleniyordu. Fotoğraflarda göründüğü üzere bu iddianın gerçek olduğunu söyleyebiliriz.

Hem ön hemde arka tarafında kasa yekpare olmayan alt kısım çok büyük bir ihtimalle kapak şeklinde. Şuana kadar sızdırılan bilgiler ile artık telefonların nasıl olacağı ve ses getirecek bazı özelliklerini öğrenmiş olduk.

Daha fazla ayrıntı için 21 Şubat tarihinde, MWC’de (Mobil Dünya Kongresi) gerçekleştirilecek olan Galaxy S7 ve LG G5 lansmanını beklememiz gerekecek.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!